PM: ID-pileti hoog Tallinnas on maha käimas

11. mai 2004, 07:53

Tallinna linnavalitsus saatis ID-pileti rakendanud Sertifitseerimiskeskusele kaks pretensiooni, sest seadmed olid kahe kuu jooksul alatasa rikkis.

Viimases, 27. aprillil lähetatud kirjas märgib selle koostanud ametnik Eero Aarniste, et linna poolt 19. märtsil esitatud samasisulist pretensiooni pole täidetud, kirjutab Postimees.

«ID-pileti nõupidamisel fikseeriti fakt, et piletikontrollimist teostav AS Falck Eesti ei ole saanud oma kasutusse pidevalt töökorras olevaid ja töökindlaid seadmeid,» seisab transpordi- ja keskkonnaameti juhataja Eno Saare allkirjaga pöördumises.

Kirjas märgitakse, et AS Sertifitseerimiskeskus pole täitnud linnaga sõlmitud lepingut, mille järgi pidi varustama Falcki kontrolörid vähemalt 15 kasutusvalmis kontrolliseadmega.

Postimehega rääkinud nimetuks jääda soovinud piletikontrolör ütles, et pidevalt rikkis kontrolliseadmed pole lasknud kahe kuu jooksul korralikult ID-pileteid kontrollida ning on kontrolöride töö täielikult naeruvääristanud.

«Seadmed jagati tööle minnes välja, kuid juba enne, kui jõudsime tööle hakata, läksid paljud neist rivist välja,» kirjeldas kontrolör.

ASi Sertifitseerimiskeskus valdkonna juht Märt Randoja eitas täielikult probleeme kontrolliseadmetega ja väitis, et linn tõlgendas Falckilt seadmete töökindluse kohta saadud andmeid vääralt ning pretensioon oli ekslik.

Koos Randojaga Postimehe küsimustele vastanud linna transpordiametnik Aarniste ütles, et ei pea vigastest seadmetest kirjutamist samuti vajalikuks, kuna probleemi polegi.

Küsimuse peale, miks Aar­niste siis ASile Sertifitseerimiskeskus pretensiooni kirjutas, kui kõik sujub, ei öelnud Aarniste midagi selget. Ta väitis, et saatis pretensiooni pigem koostööpartneri hirmutamiseks ja korrale kutsumiseks.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing