Jüri Gümnaasiumis põhjustas eile paneeli kukkumise ehitajapoolne viga

11. jaanuar 2006, 10:46

Eile Jüri Gümnaasiumis toimunud paneeli varingu esialgne põhjus oli see, et ehitaja rikkus tööde teostamise tehnoloogiat, kinnitab Rae vallavalitsus.

Samuti rikuti ranget põhimõtet, et nendes piirkondades, kus inimesed võivad vahel liikuda, tehakse tööd vaid siis, kui on veendutud, et seal kedagi pole.
10. jaanuaril kella 14 ajal teostas Jüri Gümnaasiumi rekonstrueerija, Skanska EMV käigusoleva sööklakäigu kohal lammutusele kuuluvate seinapaneelide demontaazhi.

Tellija poolne järelvalvaja, firma KPSR Konsult esindaja kommenteeris, et eelpool nimetatud tööle puudus lammutusprojekt. ?Lammutuse teostaja oli esmase visuaalse tähelepaneku järgi vabastanud karkassist korraga 2 paneeli, kusjuures ülemine neist oli kindlustatud, alumine mitte. Ülemise paneeli tõstmise ajal toimus alumise paneeli varing. Selle töö läbiviimisel rikuti ehitaja poolt ohutustehnika nõudeid. Lammutustööde teostajad ei olnud piisavalt juhendatud tööde läbiviimise tehnoloogiast ja vajaliku ohutuse tagamise meetmetest,? seisab KPSR Konsult poolt koostatud ülevaates.

Kooli direktori Maria Tiro sõnul ei kooskõlastatud konkreetset lammutustööd ka kooliga, seetõttu eirati ka ranget põhimõtet, et tööde tegemisel peab olema tagatud ohutus kõigile, kes koolimajas viibivad.

Kuna peatöövõtja peab vastutama ka alltöövõtjate tööde teostamise eest ning tagama objektil ohutuse, ootab ka Rae Vallavalitsus tänase päeva jooksul ehitaja ehk Skanska EMV ekspertide arvamust. Skanska ei eita oma alltöövõtjate ja objektijuhtide lohakust, kinnitab vallavalitsus oma teates.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing