Ravimiamet hoiatab võltsgripiravimi eest

Gert D. Hankewitz 17. jaanuar 2006, 11:41

Ravimiamet hoiatab võltsitud Tamiflu gripiravimi eest, mida müüakse internetis ning mis võivad olla inimestele ohtlikud, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Euroopa ja USA ravimijärelevalveasutused on tuvastanud viirusvastase ravimi Tamiflu võltsinguid. Tamiflu on gripiravimi oseltamiviir kaubanimi. Ravimiamet hoiatab, et illegaalselt toodetud või väljaspool kontrollitud müügivõrku liikuvad ravimid võivad olla ohtlikud.

Avastatud võltsravimid on eraisikud ostnud interneti teel. Pakendite ja neis olevate kapslite välimus erineb õigest ravimist, võltsinguid on ka laboris analüüsitud ning leitud, et need sisaldavad üksnes piimasuhkrut ja C-vitamiini. Ravimiametid teevad täiendavaid kontrolloste ning vahetavad teavet. Võltsitud kapslid pärinesid kõnealustel juhtudel Aasiast.

Retseptiravim Tamiflu sisaldab oseltamiviiri, mida kasutatakse gripi raviks ja ennetamiseks ning millest loodetakse abi inimesele ohtliku linnugripi tüve vastu. Oseltamiviiri varud maailmas võivad pandeemia korral osutuda piiratuks, uudised linnugripist on pidevalt päevakorral ning inimeste huvi ravimit ükskõik mil moel soetada kasvab.

Tamiflu ostuvõimalust pakuvad mitmed veebilehed üle maailma, suure tõenäosusega ei sisalda aga internetist hangitud toode oseltamiviiri ning sellel puudub ravitoime. Toodete tegelik koostis on ettearvamatu. Seetõttu soovitab ravimiamet ravimeid internetist mitte osta.

Ravimite postimüük ja internetist tellitud ravimite posti teel kättetoimetamine Eestis on keelatud. Internet on keskkond, kus võimalused võltsingutega äritsemiseks on suured. Tõsiste terviseprobleemide, näiteks ohtlike nakkushaiguste korral on puudulik ravi või profülaktika eluohtlik nii abivajajale kui teda ümbritsevatele inimestele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing