Pille Ivask • 11. mai 2017 kell 19:57

Fordi juhid surve all

Ford Focus  Foto: epa

Investorid on Fordi juhtkonnas pettunud, sest ettevõtte aktsia hind pole erilist tõusu näidanud ning konkurendid kipuvad eest ära libisema, vahendab MarketWatch.

Investorite pahameel on suunatud ettevõtte juhtide Mark Fieldsi ja Bill Fordi suunas. Fordi aktsia hind on langenud kolmandiku võrra alates ajast, mil Fields juhtohjad enda kätte võttis.

Muuhulgas on investorid nimetanud Fordi aktsia hinda haletsusväärseks ning nõudnud ettevõtte juhtkonnalt vastuseid selle kohta, mida plaanitakse lähitulevikus ette võtta, et aktsia hinda kergitada. Kuigi Ford on teatanud kasumist ning seega finantsplaani justkui täitnud, on see senini lõppenud üldjuhul sellega, et ettevõtte juhtidele makstakse kopsakaid boonuseid ning mitmed investorid tunnevad, et neid on kõrvale jäetud.

Nii on investorid küsinud, miks ei võta Ford aktiivselt kavasse aktsiate tagasiostmist, nagu teeb seda näiteks konkurent General Motors. Ford on väitud, et selle asemel eelistatakse pigem uutesse tehnoloogiatesse investeerida. Bill Ford lisas, et ettevõte tahab vaba raha hoida ka juhuks, kui tekkima peaksid finantsprobleemid.

“Me oleme aktsia hinnast sama masendunud kui teie. Aktsia hind on meile väga oluline,” ütles Bill Ford.  

Fordi aktsia sulgus täna 11,01 dollaril.

Hetkel kuum