Ärikinnisvara alustas aastat tugevalt, EfTEN teatas dividendi

15. veebruar 2018, 16:30
Detsembris algas Tallinna börsil kauplemine EfTENi kolmanda kinnisvarafondi osakutega.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180215/BORS/180219785/AR/0/AR-180219785.jpg
Ainult tellijale

EfTEN Real Estate Fund III teatas täna majandustulemused, investorid võivad rõõmustada, sest möödunud aasta numbrid suudeti ületada. Hästi läks ka Baltic Horizon Fundil.

EfTENi käive kasvas aastaga 37 protsendi võrra, 7,3 miljoni euroni. Puhaskasumit teeniti eelmisel aastal 6,57 miljonit eurot, samas kui aasta tagasi oli kasum 3,93 miljonit eurot. Kontserni varade maht oli möödunud aasta viimase päeva seisuga 97,29 miljonit eurot.


Lisaks paranenud majandustulemustele tehti koos värskete majandustulemustega teatvaks ka EfTENi selle aasta dividend, mille suuruseks on 68 senti aktsia kohta. Kokku makstakse eelmise aasta kasumist omanikutuluna välja 2,2 miljonit eurot ehk 0,7 miljonit rohkem kui möödunud aastal. See teeb tootluseks omakapitali suhtes 6,1 protsenti.

Väljamakstav omanikutulu on kooskõlas EfTENi dividendipoliitikaga, mis näeb ette, et igal aruandeaastal maksab kontsern vabast rahavoost 80 protsenti aktsionäridele brutodividendideks.

Head finantseerimistingimused

EfTENi tulemused paranesid tänu paindlikele finantseerimistingimustele, seisis börsiteates. „Eelmisel aastal sõlmis kontsern uute kinnisvarainvesteeringute soetamise tõttu uusi laenulepinguid summas 5,1 miljonit eurot,“ kommenteeris ettevõtte juht Viljar Arakas.

Head finantseerimistingimused on kontsernil võimaldanud investeerida ärikinnisvarasse, millel on Araka sõnul tugevad ja pikaajalised üürnikud. „Eelmise aasta lõpu seisuga oli EfTENil 8 ärikinnisvarainvesteeringut, mille õiglane väärtus bilansipäeval on 88,4 miljonit eurot,“ nentis Arakas. Ta lisas, et investeeringute soetusmaksumuseks on 81,7 miljonit eurot.

Investor vaatab pikka horisonti

EfTENis Adaur Grupi kaudu 318 aktsiat omav Tõnu Toompark ütles, et tema ettevõtte majandusnäitajate ajutisi liikumisi väga palju ei jälgi, vaid vaatab pikemat ajahorisonti. „Pean tunnistama, et ma olen osta-ja-unusta tüüpi investor,“ sõnas ta. „Igapäevaseid tulemusi ma ei jälgi ning kiireid ostu- ja müügiotsuseid ei tee,“ viitas ta sellele, et veendub enne investeeringu tegemist selle pikaajalises jätkusuutlikkuses.

Nii puudusid Toomparkil selged ootused ka täna avaldatud majandustulemuste suhtes. Pikemas perspektiivis loodab ta aga EfTENi aktsia väärtuse mõõdukat tõusu ja stabiilset dividenditulu.

EfTENit peab Toompark tugevaks ettevõtteks. „Arvestades, et investeerimisel võiks mõelda ettevõtte tugevuse ja selle juhtimise peale, arvan, et tegemist on hea ja tugeva firmaga,“ arvas ta. „Tundub, et inimesed teavad, mis nad teevad ning miks nad teevad ja see annabki laisale investorile võimaluse kvartali- ja aastatulemustest mugavalt üle libiseda.“

Kinnisvaraturu puhul üldiselt soovitab Toompark aga jälgida pakkumise poolel toimuvat. „Sellel on mõju nii hindadele kui ka turule tervikuna,“ nentis ekspert. „Vaadates konkreetsemalt Eestit, siis tuleb pakkumist igas sektoris peale ja see ei saa jätta turgu mõjutamata – küll on küsimus, et kui suur see mõju on,“ lisas ta.

Üllatus ka Baltic Horizonilt

Head tulemused avaldas täna ka teine Balti börsil noteeritud ärikinnisvarafond – Baltic Horizon Fund.

Selgub, et fondi puhaskasum suurenes möödunud aasta neljandas kvartalis rohkem kui kolm korda ning kasvas 1,18 miljonilt eurolt 5,28 miljonile eurole. Fondi kinnisvarainvesteeringute keskmine otsene tootlus oli eelmise aasta viimastel kuudel 7,1 protsenti.

„Neljanda kvartali tulemustele avaldasid head mõju aasta lõpus tehtud kinnisvarainvesteeringute ümberhindlused,“ põhjendas Baltic Horizon Fundi juht Tarmo Karotam häid numbreid.

„Fond kajastas neljandas kvartalis õiglase väärtuse muutusest teenitud kasumit summas 3,34 miljonit eurot. Eelmisel aastal hinnati suurema osa kinnisvarainvesteeringute väärtust kolmandas kvartalis, kuid alates eelmisest aastast hinnatakse neid ümber iga kuue kuu tagant ehk juunis ja detsembris,“ selgitas ta muutuste tehinilist poolt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. February 2018, 16:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing