15. detsember 1996 kell 22:00

Tallinnas sooja hind veel ei muutu

Tallinna linnapea Robert Lepiksoni sõnul tahab linnavalitsus enne soojuse hinna muutmist saada korraliku ülevaate firmast Tallinna Soojus.

Lepiksoni sõnul ei saa linnavalitsus aktsepteerida mõtet, et tööstustarbijate jaoks soojusenergia hind langeks ja üksiktarbijail tõuseks. Samuti pole linnavalitsus tema sõnul nõus, et võlglaste eest makskasid sooja kinni korralikud tasujad.

Lepiksoni hinnangul on Tallinna Soojus klientidelt võlgu halvasti sisse nõudnud.

ASi Tallinna Soojus juhatuse esimees Leonid Lipavski tõlgendab hinnamuutmise ettepanku tagasilükkamist nii, et linnavalitsus võttis hoogu maha, et rohkem tuvuda ASi Tallinna Soojus probleemidega. «Ma saatsin Robert Lepiksonile kutse tulla firmasse ja järgmise aasta alguses peaksime meie firma probleemid lahti arutama.

Lipavski sõnul on Tallinna Soojusel hulk kuluartikleid, mida nad mõjutada ei saa, näiteks maagaasi hind läheb aasta alguses kõrgemaks, samuti tõuseb elektrienergia hind, need olid ka uutesse tariifidesse sisse arvestatud.

See, et ettepanekut ei toetatud ja hinntariifid aasta alguses ei muutu, tähendab Lipavski sõnul seda, et firma peab piirama säästuabinõude evitamiseks mõeldud investeeringute mahtu.

«Peale selle on meil suur võlg Eesti Energiale ja võib-olla kaalume selle võla tagasimaksmise pidurdamist,» teatas Lipavski. Tallinna Soojuse võlg Eesti Energiale on 60 miljonit krooni. Sellest 43 miljonit tuleks ära maksta järgmise aasta esimesel poolel.

Lipavski sõnul ei olnud linnavalitsuse reedene otsus talle ootamatu. Ta lausus samas, et mida rohkem hinnatariifide muutust edasi lükatakse, seda järsem see kunagi hiljem tuleb.

Tallina Soojuse ettepaneku kohaselt oleks alates 1. jaanuarist tööstustarbijaile soojusenergia hind langenud 439 kroonilt 426-le kroonile MWh. Samas oleks eraisikute jaoks sooja hind tõusnud 281 kroonilt 312 kroonile MWh.

Hetkel kuum