Ülo Toomsalu • 28. oktoober 2004 kell 6:28

Sakala: Ärid lahkuvad Viljandi kesklinnast inimesi otsima

Hoolimata sellest et Viljandi kesklinnas on rendihinnad tublisti langenud, kolivad ärid kaubanduskeskustesse, sest seal käib rohkem rahvast.

Jalutades kunagises Viljandi parimas äripiirkonnas, hakkavad silma rendilevõtjaid ootavad või niisama tühjad kaubandus- ja teeninduspinnad. Näiteks Koidu ja Tallinna tänava vahele jääval Tartu tänava lõigul võib märgata kolme rendilepakkumist ja ühte lihtsalt kasutamata äripinda. Lossi tänavat mööda Kauba tänavast Posti tänavani minnes näeb kolme tühja äriruumi, kirjutab Sakala.

Paljud üürnikust ilma jäänud pinnad on läinud kasutatud rõivastega kauplejatele, keda on kõnealuses piirkonnas vähemalt kuus.

Levinud arvamuse kohaselt on üks kesklinna tühjenemise põhjus kõrged rendihinnad, kuid Vestman Kinnisvara Viljandi peamaakleri Mirje Kallaste sõnul on asi tegelikult vastupidi.

'Südalinna ruumid on vanemad ja seetõttu on nende hinnad tunduvalt soodsamad kui ärikeskustes,' lausus ta. 'Meil on näiteks Kauba tänaval pakkuda pinda, mille ruutmeetri hind on 40 krooni.'

Maakler põhjendas poodide asukohavahetust sellega, et inimesed eelistavad paljude kauplustega ärikeskusi. 'Nad on lihtsalt mugavad ja neile meeldib ühest kohast võimalikult palju kaupa kätte saada.'

Suurema käidavuse tõttu kolib ka teistes linnades osa ärisid kesklinnast kaubanduskeskustesse, kuid Kallaste hinnangul ei ole olukord näiteks Tartus või Pärnus nii terav kui siin. 'Seal on kesklinnades butiigid ja suveniiripoed ning esinduskauplused, meil aga kasutatud rõivaste poed.'

Mirje Kallaste teada on ettevõtete Tartu tänavalt lahkumise taga suures osas liikluskorraldus. 'Ühesuunaline liiklus, kehvemad kaubaveo võimalused, vähe parkimiskohti ja needki on tasulised...' loetles ta kolimise põhjusi.

Hetkel kuum