Chris Rea Farewell Tour

Christel Karits 10. märts 2006, 00:00

Briti kitarrivirtuoos Chris Rea jõuab oma hüvastijätuturneega Tallinna Saku Suurhalli 13. märtsi

õhtul ja annab siin täispika kontserdi ilma soojendusbändita.

"Chris Rea ei paku oma kontserdil kuulajaile ülepakutud pürotehnilist vaatemängu ega sisutühja efektitsemist, esmatähtsal kohal on muusika ja selle vahetu esitus," avab kontserdi Eesti-poolne pressiesindaja Kristel Peikel, kelle sõnul tuleb live'is esitusele suur osa laulja legendaarsetest hittidest.

Virtuoosne kitarrimäng, kordumatu "suitsune" hääletämber ja esmaklassilised laulud on taganud Chris Rea'le ülemaailmse tuntuse. Aegade jooksul on Chris Rea kujundanud välja ainuomase käekirja, tema muusika toimib sõltumata hetkemoodidest või trendidest.

Seoses terviseprobleemidega on Chris Rea otsustanud, et 2006. aasta Euroopa turnee jääb talle viimaseks. Lisaks otsustas ta, et pärast CD-kogumiku "Blue Guitars" ilmumist läinud aasta oktoobris, lõpetab ta ka Chris Rea nime all muusika salvestamise.

Chris Rea sündis 1951. aastal Inglismaal Middlesbrough's. Tema isa oli itaalia immigrant. Itaalia muusika mõjusid võib märgata Rea loomingus tänaseni. 1978.aastal ilmus tema esimene singel "Fool (If You Think It's Over)", mis tõusis nii Suurbritannia kui USA müügitabelitesse. Sellest alates on Chris Rea plaate müüdud üle maailma enam kui 30 miljonit. Tema karjääri ilmestavad 19 albumit ja katkematu rahvusvaheline kontserttegevus. Chris Rea esinemised teeb eriliseks ebatavaline kooskõla, mis valitseb muusiku häälekasutuse ja kitarrimängu vahel. Erinevalt paljudest laulvatest pillimeestest valdab ta mõlemat "instrumenti" veatult.

Koos Chris Reaga saabub Tallinna 30liikmeline meeskond. Enne Tallinna kontserti annab ta 9. märtsil kontserdi Moskvas ja 11. märtsil Peterburis. Kokku on tuuri jooksul üle 40 kontserdi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing