Küberrünnakud on praeguseks kontrolli alla saadud

Kadi Heinsalu 14. mai 2007, 00:00

"Koostöövõrgustik Eesti avaliku sektori, erasektori ning rahvusvaheliste partnerite vahel toimib hästi ning ründed tõrjutakse edukalt. Eesti internetiliiklus püsib ning inimesed saavad rahulikult minna nädalavahetust veetma, et esmaspäeval oma igapäevatoimetustega jätkata," teatas Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse esindaja reedel.

Hansapanga internetipankade häireid põhjustas kanalites ülekoormuse tekitamiseks suunatud rünne. Välismaa kaudu panga internetikülgedele neljapäeval ja reedel ligi ei saanud, sest need suleti koormuse vähendamiseks.

Eesti infoturbejuht Hillar Aarelaid ütles eelmisel nädalal, et rünnakud võivad Eestile maksma minna rohkem kui tänaval märatsemine. Kõige hullem oli neljapäev, kui rünnakud muutusid eriti tihedaks ja nende vaibumist polnud näha. Aarelaid ütles siis, et Eesti-vastased rünnakud võivad minna veel intensiivsemaks. "Mida päev edasi, seda rohkem nad mahtu suurendavad. Täna öösel oli küll juba päris valus, aga seni oleme suutnud suurema kahju ära hoida," märkis ta Eesti Päevalehele.

Riigikogu väliskomisjon leidis reedel, et Eesti võiks algatada küberründe vastu suunatud konventsiooni väljatöötamise, ajendatuna meie veebilehtede vastu suunatud rünnakutest.

Küberrünnakute ja Venemaa sanktsioonide teema kerkisid Riigikogu komisjonide istungil päevakorrale seoses 18. mail Samaras toimuva Euroopa Liidu ja Venemaa tippkohtumisega. Välisministeeriumi asekantsleri Kaja Taela sõnul tõstatab Eesti seal üles need enda jaoks olulised teemad, mis on seotud viimaste sündmustega.

Eile ei olnud Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse kodulehel uusi teateid küberrünnakute kohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing