EAS toetab ligi 85 miljoniga tehnoloogia arenduskeskusi

ÄP 29. august 2008, 00:00

Euroopa Regionaalarengu Fondist kaasrahastatavast tehnoloogia arenduskeskuste programmist saavad toetust Toidu- ja Fermen-tatsioonitehnoloogia Arenduskeskus, Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskus, ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskus, Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskus ja Eesti Nanotehnoloogiate Arenduskeskus.

Mitmete toiduainetööstuse ettevõtete koostöös käivitatud Toidu- ja Fermentatsi-oonitehnoloogia Arenduskeskuse tegevus keskendub toidu kvaliteedi ja tervislikkusega seotud uurimistööle.

Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskus keskendub piima tootmis- ja töötlemisvõimaluste arendamisele, aidates turule tuua tervislikke piimatooteid.

ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskuse näol on tegemist elektroonika ning IT-ettevõtete loodud arenduskeskusega.

Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskus keskendub vähi varajase diagnostika meetodite arendamisele ning uue põlvkonna ravimite väljatöötamisele.

Eesti Nanotehnoloogiate Arenduskeskuse töö on suunatud nanotehnoloogia rakendamisele erinevates materjalides. Näiteks sensormaterjalide väljatöötamisele, aga uute suundadena ka ehitusmaterjalide ning tekstiilmaterjalide arendamisele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing