Hilton loob Eestis keeleoskajaile töökohti

20. detsember 2001, 09:08

Rootsist parem kõne- ja andmeside ning hea keeleoskus tõi Hiltoni hotelliketi broneerimiskeskuse Eestisse, kirjutab Postimees.

Praegu töötab keskuses 50 inimest, kuid tulevikus lisandub neile veel 150 keeleoskajat. Keskus teenindab Skandinaaviast ja Suurbritanniast tulevaid kõnesid, aidates broneerida kohti ketti kuuluvas 2500 hotellis.

Hilton Reservations Worldwide Tallinna keskuse direktori Douglas Anderseni sõnul on broneerimissoovide arv oluliselt kasvanud, eriti pärast seda, kui Hilton International omandas juunis Scandicu hotelliketi.

Anderseni sõnul loodi uus keskus Eestisse, kuna siinne kõne- ja andmeside tase on parem kui näiteks Rootsis. Samuti on kõrge inimeste haridustase ning keeleoskajaid lihtsam leida. Ka tuleb keskuse ülalpidamine Eestis odavam.

Hilton Reservations Worldwide Eesti filiaali müügijuhi Mare Terri sõnul võtab keskus praegu vastu kõnesid, millele Rootsi ning Suurbritannia keskused ei ole suutnud vastata. Päevas tulev ainuüksi Suurbritanniast ligi 500 kõnet. Praegu töötab keskus hommikul üheksast õhtul üheteistkümneni, kokku tuleb päevas keskusesse umbes 1000 kõnet.

Anderseni sõnul töötajate arv broneerimiskeskuses järgmisel aastal saja inimeseni. Siis tulevad Eestisse ka kõned Taanist, Norrast, Saksamaalt, Hollandist ja Prantsusmaalt. ?Nende keelte oskajaid on küll raskem leida,? märkis Andersen.

Hilton on Tallinnas Peterburi teel asuvasse broneerimiskeskusesse investeerinud ligi 35 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing