SLÕL: Eesti Post tahab oma kiirkaatrist lahti saada

26. mai 2006, 08:30

Eesti Post müüb kaheksa aastat tagasi soetatud Bella kaatrit, mis kuidagi kaubaks ei lähe. Väikesaartele postiveoks ostetud kaater on aastaid kasutuna seisnud.

Eesti Post pani 135 000 krooniga enampakkumise korras müüki kaatri, mida firma juhatuse esimees Peeter Raudsepp peab üle-eelmise juhatuse soetatud ebavajalikuks varaks. Firma müüb kaatrit juba teist aastat, kuid ostjat pole seni leidunud, kirjutab SL Õhtuleht.

'Pean seda ettevõttele ebavajalikuks varaks. Möödunud aastal ei õnnestunud paati müüa, seetõttu panime selle tänavu hooaja algul taas müüki,' rääkis Raudsepp BNSile. Ehkki tegu pole teab mis luksuskaatriga, ei soovi ta kommenteerida üle-eelmise juhatuse tehtud otsuseid.

Toona Eesti Posti juhatuse esimehena töötanud Tarmo-Jaan Tõeleid selgitab, et paat osteti 1998. aastal, et väikesaartele kiiremini posti viia. Kaater maksis alla 200 000 krooni.

'Mitmesugustel põhjustel kavandatu ei õnnestunud. Paadi registreerimisel veeteede ametis 1999. aasta kevadel määrati kaldast eemaldumise maksimumpiirang – viis miili –, sest paati peeti liiga väikeseks. Kuna möödunud on juba kaheksa aastat, ei meenu enam minule ega ka asja ajanud töötajatele detailid,' räägib ta. Hiljem sõidutati mõnikord külalisi, märgib Tõeleid.

'Kuna küsimus ei olnud enam päevakorral, ununes ka paat. Selle oleks pidanud varem realiseerima. Võin kinnitada, et isiklikult mina ega minu pereliikmed ei ole selle paadiga ühtegi korda sõitnud.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing