Ametlikud Teadaanded jätab osa infot edaspidi varju

05. september 2014, 00:00

Alates oktoobrist hakatakse juurutama Ametlike Teadaannete uut infosüsteemi, mis jätab osa isikute kohta käivat infot varju. Süsteem läheb käiku järgmise aasta kevadel.

“Ametlikes Teadaannetes luuakse lisavõimalus teavitada isikuid elektrooniliselt. Kui isik kinnitab, et on teadaande kätte saanud, siis on võimalus, et seda teadaannet ei avaldatagi,” selgitas justiitsministeeriumi Riigi Teataja talituse juhataja Jüri Heinla.

Kõik dokumendid ühest kohast. Süsteem otsib andmeid erinevatest ametlikest registritest, näiteks rahvastiku- ja äriregister, ja teavitab inimest tema kohta avaldamisel olevatest andmetest. Inimene saab infosüsteemi ID-kaardiga sisenedes kinnitada teate kättesaamise.

Heinla kinnitas, et ettevõtjate jaoks vajalik info, nagu näiteks pankrotiteated, kaduma ei lähe. Pigem saab Ametlikest Teada­annetest koht, kust inimene saab kätte kõik teda puudutavad avalikud dokumendid, ka kohtukutsed ja trahviteated.

Muu hulgas saab ID-kaardiga sisse logides tutvuda ka ennast puudutavate teadete arhiiviga. Samuti tekib võimalus näha, kes on isiku kohta käivaid teadaandeid arhiivis vaadanud, ning on õigus esitada päring, miks tema andmetega tutvuti.

Kasutatakse ka Facebooki. Justiitsministeerium alustas Ametlike Teadaannete uue infosüsteemi loomisega eelmise aasta juulis. Projekti eesmärk on koondada kõik teadaanded, kutsed ja kuulutused ühele veebilehele. Sõltuvalt teadaande liigist võib riik kasutada teate edastamiseks inimese e-posti, üldsuse teavitamiseks Facebooki või dubleerida teadet teistel veebilehtedel.

Uue infosüsteemi juurutusperiood on tänavu oktoobrist tuleva aasta aprillini.

Tallinna kohtutäitur Kaja ­Lilloja märkis, et kohtutäituriteni jõuab süsteem alles kevadel ning seepärast ei oska ta praegu veel hinnata, kuivõrd see kohtutäiturite tööd lihtsustab.

 

Mis on mis

  • Ametlikud Teadaanded

Elektrooniline väljaanne, kus avaldatakse teated, kutsed ja kuulutused, mille avaldamise kohustus tuleneb seadusest.
Uued teadaanded avaldatakse vastavalt nende esitamisele igal tööpäeval.
Alates 1. juulist 2003 ilmub a­inult elektrooniliselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2014, 19:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing