Pille Ivask • 3. november 2016 kell 11:32

Androidil rekordiline turuosa

Google'i logo  Foto: EPA

Värske statistika järgi oli kolmandas kvartalis Androidi turuosa 87,5%, mis on kõigi aegade kõrgeim.

Uuringufirma Strategy Analytics andmeil oli Androidi turuosa 87,5%, mis sisuliselt tähendab, et 10 telefonist 9 töötavad Androidi operatsioonisüsteemi pealt.

Kolmandas kvartalis tõusis Androidi seadmete müük aastases võrdluses 10,3% võrra, 328,6 miljoni seadmeni. Võrdluseks, samal ajal müüs Apple 45,5 miljonit iPhone’i, mis on veidi üle 5% vähem kui mullu. Ühtlasi on õunatelefonide müük vähenenud juba kolm kvartalit järjest. Kolmanda kvartali iPhone’ide müügi puhul peab silmas pidama siiski aga seda, et uusim seade, iPhone 7, oli turul olnud lühikest aega

BlackBerry, Microsofti ja Samsungi loodud operatsioonisüsteemid on olnud turgu silmas pidades pettumust valmistavad ning moodustavad üksnes 0,3% kogu turust.

Analüütikute hinnangul on Androidi populaarsuse kasvu põhjuseks peamiselt Hiina nutitelefonitootjad, kelle erinevatesse hinnaklassidesse jäävad seadmed töötavad Androidil.

Strategy Analycticsi ekspert Woody Oh kirjutas raportis, et Androidi positsioon paistab praegu olevat löömatu ning kuna tegu on kasutajasõbraliku süsteemiga, ei ole põhjust arvata, et see peaks edaspidi populaarsust kaotama.

Hetkel kuum