12. märts 2018 kell 5:00

Elu lillede keskel ehk Kõik pulmalilledest

Foto: www.freepik.com / Designed by teksomolika

Pulmakaunistustöö on oma olemuselt väga tähtis pulma osa, sest just selle kaudu annab noorpaar märku oma iseloomust ning hea stiilitunnetusega tehtud dekoortööd annavad peole sära, tekitavad peomeeleolu ning jätavad fotodele kauni mälestuse.

Sageli on nii, et pulmas võivad tekkida erinevad olukorrad, mida pole võimalik ette näha ja küll on siis tore, kui keegi selle vaikselt ja soliidselt ära lahendab! 

Tiia TambergIntervjueerijawww.sydamemaja.eewww.facebook.com/Sydamemaja.ee

Südamemaja tiim armastab samuti pulmi kaunistada ja erilisteks lemmikuteks on kõikvõimalikud erinevad abielutseremoonia koha dekoreerimised.

Täna aga pöördun tõelise meisterfloristi Ahti Lyra poole, kes on populaarse lillekaupluse Masha üks omanikest ning samuti Eesti esindaja maailmameistrivõistlustel Berliinis ning võitnud medaleid teistel rahvusvahelistel konkurssidel.

Palun tutvusta lähemalt oma tiimi, kellega neid kauneid lilleseadeid valmistad.

Lillekaupluses Masha töötavatel floristidel on pea kõikidel üle 15aastane kogemus ja tseremooniakohtade, kirikute ning pidulaudade kaunistamisel oleme abiks olnud paljudele pruutpaaridele. Pruudikimbud ja pulmakaunistused pälvivad erilist tähelepanu, sest pulmapäev on kahe inimese jaoks väga eriline ja kordumatu päev ning lillekaunistused peavad looma ainukordse miljöö, mida naudivad noorpaar ja nende külalised ning mis saab jäädvustatud pulmafotodele.

Aastate jooksul on mul ja meie meeskonnal olnud õnne teha hulganisti erinevas stiilis pulmatöid ja täna tahaksin teile jagada mõned oma aastate jooksul kogutud tähelepanekud.

Ahti Lyra, lillekaupluse Masha omanik  

Ahti Lyraon lillekaupluse Masha omanik, meisterflorist ja lilleseadekoolitaja. Võitnud medaleid rahvusvahelistel lilleseadevõistlustel ning teinud pulmakaunistusi Setumaast Lõuna-Aafrikani.

Hea meelega olen abiks ja annan nõu, mida oma igapäevatöös nii või naa teen. Toon siinkohal mõned lihtsad näpunäited tähtsa päeva kordaminekuks.

Näe tervikut. Pane paika üldkontseptsioon ja alles siis keskendu detailidele. Vastupidiselt toimetades ei pruugi lõpptulemus olla sündmuse vääriline.Ära karda kalleid lilli. Hortensiad, orhideed ja pojengid võivad küll hinnaklassilt kulukad olla, kuid arvestades õie suurust on nad seadetes efektsemad.Mõtle läbi värvivalik. Veendu, et valitud värvigammas on olemas lilli, mis sulle meeldivad. Ära usalda internetis leiduvaid pilte, sest tihti on fototöötluse abil lillede loomuliku värvi muudetud. Rusikareegel on, et heledate lilledega seaded mõjuvad suurematena.Pea piiri tugevalt lõhnavate lilledega. Hästi ventileeritud ruumis ei ole lillelõhn probleem, kuid soojal suvepäeval telgis võib tugev aroom mõnele külalisele vaevusi põhjustada.Hooli lilledest. Maini floristile oma päevaplaani: millal on pildistamine, registreerimine ja pidu. Palu temalt vastavalt päevakavale nõuandeid kimbu eest hoolitsemiseks, et see soovitud aja vastu peaks. Arvesta ilmastikutingimustega. Nii pakase kui ka leitsaku puhul ole valmis tellima kaks sarnast kimpu.Kasuta seadeid kaks korda. Suured tseremooniakoha seaded sobivad hiljem peokohta kaunistama.Harjuta pruudikimbu kandmist. Tegemist on kaunistuse, mitte ostukotiga.

 

Veendu, et valitud värvigammas on olemas lilli, mis sulle meeldivad.

Sinu käest on hea küsida, sest oled pulmakorraldaja töö puhul täiesti erapooletu ja näed selle töö vajadust pulma dekoreerides ise kohapeal. Minu kui pulmakorraldaja töö pannakse sagedasti kahtluse alla, sest üldlevinud on arvamus, et see teenus neelab väga palju eelarvelisi vahendeid ja mis see töö siis ikka nii väga ära ei ole, millega me ise sugugi hakkama ei saaks. Mida ütleksid vastukaaluks sellele arvamusele? 

Ma olen sinuga täiesti ühte meelt, et pulmade korraldamisel tuleb inimesi kaasata ja see on töö, kus paljude aastate jooksul saadud kogemused tulevad ainult kasuks. Minu nägemuse järgi on parim palgata kogenud pulmakorraldaja, kes aitab kokku hoida korraldamisele kuluvat aega ja kes suudab leida parimaid kontakte vastavalt pulma eelarvele ja stiilile. Samuti on pulmakorraldaja noorpaarile toeks või nii-öelda sõbra õlaks, kui noorpaaril liigne ärevus võimust võtab.

Sageli on nii, et pulmas võivad tekkida erinevad olukorrad, mida pole võimalik ette näha ja küll on siis tore, kui keegi selle vaikselt ja professionaalselt ära lahendab!

Lillesalongis Masha töötavad pulmaseadete spetsialistid – kuidas teid leida ja kuhu pöörduda abi ja nõuannete saamiseks? 

Personaalne kontakt on parim ja seepärast soovitan kauplusse alati kohale tulla, et üheskoos arutada parimat lahendust. Me oleme alati valmis kõiki noorpaare nõu ja jõuga aitama, suuremate plaanide puhul soovitan siiski saata eelnev meil või helistada, et saaksime kohtumiseks varuda piisavalt aega.

Hetkel kuum