26. juuli 1998 kell 22:00

Nädalalõpp tõi napi languse

Reedel liikusid aktsiate hinnad Tallinnas taas alla, sulgudes enam-vähem neljapäevastel sulgemistasemetel. Skandinaavia investorite huvi on jõudnud selleks korraks lahtuda ning ilmselt polegi turul paremat minekut oodata enne, kui sarnane huvi ükskord taas tekib.

Kauplemiskäive oli reedel tõepoolest lahja, ületades napilt 20 mln krooni. Hansapank oli teadagi enim kaubeldud. Suuremad käibed said veel kirja EVP, Ühispank ja Merko. Ägedamad kukkujad olid farmaatsiatehas ja ESS, tõusjateks olid põhinimekirja tööstus-ehitusettevõtted.

Pangasektori indeks langes 2,85 protsenti, 475,62 punktini. Tööstusindeks seevastu tõusis 0,47 protsenti, 50,78 punktini.

Otseselt hinnalanguseks oleks algaval nädalal põhjust vaid üksikutel firmadel. Enamik, sealhulgas pangad, kauplevad ilmselt üpris kitsas vahemikus, liikudes uudistepuuduses küll pigem alla kui üles.

Turu praeguses seisus vajab juba ka Tallinna börs tõusuks välisinvestorite abi. Nende teed on aga ettearvamatud, eriti kui lääne turgudel endil on ilmselt saabumas/saabunud murdemoment.

Hetkel kuum