21. oktoober 1998 kell 22:00

Jaak Leimann: Liviko erastamine võib jätkuda novembris

«Loodan, et riigikogu menetleb seadust kiiresti,» ütles Leimann eile. Tõenäoliselt saab Liviko 30 protsendi aktsiate müügi strateegilisele investorile novembris välja kuulutada, märkis Leimann.

Kinnitatud erastamiskava järgi müüb riik 30 protsenti Liviko aktsiatest eelläbirääkimistega pakkumise teel strateegilisele investorile ja ülejäänud 21 protsenti avalikult EVPde eest.

Riigikogus algas eile valitsuse esitatud alkoholi käitlemise seaduse esimene lugemine. Leimann tunnistas, et seaduse puudumine iseenesest ei takista Liviko erastamist, kuid alkoholituru kontrollmehhanismi vajadus on poliitiline otsus, mis on ka erastamise eelduseks.

Valitsus kinnitas Liviko erastamiskava juba poolteist aastat tagasi ja nimetas ettevõtte aktsiad selle aasta erastamisnimekirja. Kava järgi toimub Liviko erastamine järk-järgult, esialgu müüs riik ettevõtte vähemusaktsiad.

Erastamisagentuur tahtis Liviko veel riigile kuuluvad 51 protsenti aktsiaid müüa juba sel aastal, kuid alkoholi käitlemise seaduse puudumine pidurdas seda ja nii lükkub müük tulevasse aastasse.

Viis protsenti Liviko aktsiaid müüs riik avalikul enampakkumisel EVP-de eest kahe aasta eest, 44 protsendi avalik müük toimus eelmise aasta lõpus.BNS

Hetkel kuum