Raimo Ülavere • 12. november 2003 kell 22:00

MicroLinki uus nõukogu liige toob kogemuse uutest turgudest

Kylätie nägi enda panust MicroLinkile eelkõige kahest aspektist. Ta rääkis, et tal on IT-firma uutele turgudele ja börsile mineku kogemus. ?MicroLinkis näen potentsiaali ? ettevõte tegutseb kolmes Balti riigis, potentsiaali on minna ka väljapoole, näiteks Soome,? rääkis Kylätie.

Teiseks on tal MicroLinki kaasa võtta tarkvarafirma asutaja ja eksjuhina IT-süsteemide arenduse kogemus.

Eestisse MicroLinki tuleku initsiatiiv tuli ettevõtte omanikelt, Soome päritolu investeerimispankuritelt. ?Esindan nõukogus omanike huve,? märkis Kylätie. MicroLinki üks suuremaid omanikke on Baltic Republic Fund, mida haldab Soome-Rootsi päritolu investeerimispankuri Joakim Heleniuse juhitav firma. Paljuski Põhjamaade, sh Soome päritolu investoreid koondab ka teine suur MicroLinki omanik Baltic Investment Fund.

Jorma Kylätie on Soome ühe suurema tarkvaraarendaja Sysopeni asutaja ja juhatuse liige. Kahe ettevõtte ühinemisest või ka strateegilisest partnerlusest asjaosaliste sõnul hetkel juttu ei ole, Kylatie on Sysopeni aktiivsest juhtimisest paar aastat kõrval olnud. Sysopen on noteeritud Helsingi börsil alates 1999. aastast, ettevõtte käive oli eelmisel aasta 29 mln eurot (450 mln krooni).

Seoses volituste lõppemisega 30. juunil 2004 pikendas MicroLinki aktsionäride üldkoosolek eile 3 aastaks nõukogu liikmete Hanno Haameri, Rainer Nõlvaku, Erich Rannu volitusi. Lisaks jätkavad nõukogus Kristjan Kalda ja Fabrice Callet, lisandub Jorma Kylätie.

MicroLinki 2002./03. aasta konsolideeritud käive oli 895 miljonit krooni ja puhaskasum 1,7 miljonit krooni. MicroLinkis töötas septembri seisuga 662 inimest.

Hetkel kuum