Vanemuine pakub rokki ja glamuuri

Mari Hiiemäe 22. mai 2009, 00:00

"Queen - The Doors of Time" on legendaarse Queeni parimatest lauludest koostatud muusikakava, mille ettekandmiseks on oma jõud kokku pannud nii solistid, saatebänd, terve balletitrupi jagu tantsijaid kui ka kostüümi-, video- ja valguskunstnikud.

Sisuliselt on lavastus täispikk vaheajaga rokk-kontsert, mida võiks just sellena võttagi, kui etenduse lavastuslik viimistletus igal sammul meelde ei tuletaks, et kunstilise poole pealt on Vanemuise Queeni-lugu ühest ükskõik millise Euroopa megabändi keskmisest tuurikontserdi šõust igas mõttes üle.

Laulusoliste on kolm - Tony Vincent (USA), Rolf Roosalu ning Tanja Mihhailova. Neile sekundeerib ansambel Noorkuu ning korralik seitsmeliikmeline rokkbänd, mille tööd koordineerib etenduse muusikaline juht Tarmo Leinatamm.

Iga lavastuses kõlav muusikapala on ühtlasi viimistletud tantsuetendus, sest kuigi "Queen - The Doors of Time'i" põhirõhk on muusikal, on etendusse kaasatud ligi kolmkümmend professionaalset balletiartisti, kes väiksemate või suuremate gruppidena on laval peaaegu pidevalt. Tantsusõu on koreograafiliselt kõrgel tasemel ning vaatamisväärsus omaette.

Valgusefekte sisaldab kontsertetendus igasuguseid, mida siseruumides pakkuda saab. Laial videoekraanil lava tagaseinas jookseb kirju pilt, mille põhifunktsioon on küll lihtsalt meelelahutuslik, kuid mis haakub sellegipoolest kenasti nii tantsu- kui laulunumbritega.

Kenasti väljapeetud lisana mõjub ka mäng laserkiirtega ning valgusmäng läbi klaaspaneelide, millel esinejad liiguvad.

Eraldi tähelepanu nõuavad esinejate kostüümid. Läikivate ning glamuuriküllaste efektkangaste pealt pole selles lavastuses küll kokku hoitud. Meenutamaks päris-Queeni hiilgeaegu ning Freddie Mercury maitset esinemisriietuse suhtes, annavad Vanemuise etenduse uhkes ning kiirelt vahetuvas kostüümide virvarris tooni seksuaalsed momendid ning mäng soorollide piiridega.

Oma stoori on kanda ka klounigrimmiga tantsijatel, kes edastavad sõnumit, et hetkede, muljete ning emotsioonide olemus sõltub suuresti vaid sellest, millise maski keegi endale parasjagu võtta söandab.

Queeni loomingu ainetel moodustatud muusikalavastus on saanud lavastaja Mare Tomminga käe all suurejoonelise ning väga efektse vormi ning eraldi võttes võiks see kõrgeid punkte saada nii muusika- kui ka tantsuetenduse kategoorias.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing