Äritüli sünnitab burgerivabrikud

Rivo Sarapik 07. jaanuar 2014, 17:00

Pereheitmine üle linna sööjaid meelitanud Vesivärava burgerirestoranis sünnitab kaks uut kiirtoidurestorani - üks endises kohas Kadriorus Vesivärava tänaval ning teise, Estonian Burger Factory, lähikuudel Tallinnas.

"Anname teada, et meie uue burgeripesa nimi on Estonian Burger Factory. Eelmise kohaga pole meil enam mingit seost," kommenteeris endine Vesivärava Grilli meister Martin Aule Facebookis. "Loodame avada oma uue koha hiljemalt 2 kuu pärast."

Populaarse Vesivärava Grilli meeskonna moodustasid OÜ Maindoors töötajad Indrek Valetin, Vallo Veider ja Martin Aule, kelle toit meelitas järjekorda seisma üle linna. 2012. aasta kevadel asutatud ja menüüs enam kui kümmet burgerit pakkunud Vesivärava Grill sulges seniste tegijatega uksed mullu 22. detsembril ja avas taas uue töötajaskonnaga aasta alguses.

"Kahju, et inimestel on burgerist eksiarvamus nagu oleks see rämpstoit. Kui vaadata meie burgerite koostist ja valmistamise protsessi, siis on see küll kõike muud, aga mitte junk! Massidele suunatud kiirtoidukohad on burgeri maine kahjuks ära rikkunud, aga see on paratamtu ja arusaadav," kommenteerisid Aule ja Valetin Grilliportaalile.

Tüli viis lahku. Kui Aule sõnul sai ajendiks Vesivärava kohviku omaniku poolne lepingu lõpetamine, siis senises asukohas uut toidukohta pidava kohviku, Vesivärava OÜ juhatuse andmeil peitub põhjus mujal. "Kolm Maindoors OÜ töötajat, grillmeistrid Indrek, Vallo ja Martin koostöös Vesivärava kohviku pagaritega lõid uue toote - grillburgeri, mis osutus populaarseks tooteks," selgitavad ettevõtte esindajad samuti Facebookis. "Burgerisaiu, mis on burgeri vundament, on alati tootnud Vesivärava kohviku pagarid oma retsepti järgi. Detsembris 2013.a. jäi kiosk kolmele grillmeistrile liiga kitsaks ja Martin lahkus, andes kärarikka „lahkumisetenduse“ FB-s. Kuna Indrek ja Vallo otsustasid tööd jätkata Vesivärava OÜ-s, siis lõpetati ka rendileping Maindoors OÜga."

Maindoors OÜ käive kasvas 2012. aastal aasta varasemaga võrreldes viis korda 52 000 euroni. Tulemiks kogunes 4500 eurot kahjumit, mis ettevõtte aasta-aruande kohaselt mullu likvideerida loodeti. Ettevõtte omanik on Martin Aule.

Samuti toitlustusega tegeleva Vesivärava OÜ omanik on Tiiu Kereme. Ettevõtte 2012. aasta käive kasvas 15% võrra 263 000 euroni. Ärikasumit teenis ettevõte 33 000 eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. January 2014, 16:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing