Mait Kraun • 8. veebruar 2017 kell 17:14

Druckenmiller: hakkasin uuesti kulda ostma

Stanley "Stan" Druckenmiller.  Foto: Bloomberg

Stanley Druckenmiller on tuntud fondijuht, kes müüs oma kulla päev enne Donald Trumpi valimisvõitu USA presidendivalimistel.

Nüüdseks on Druckenmiller uuesti oma meelt muutnud ning fondijuht on väärismetalli hoopis juurde ostnud, vahendab MarketWatch.

Teisipäeval Bloombergile antud intervjuus ütles Druckenmiller, et ta on detsembris ja jaanuaris kulda uuesti juurde ostnud. Tema põhjendus on küllaltki lihtne. „Ma tahtsin osta valuutat, aga ükski maailma riik ei taha, et nende valuuta tugevneks,“ ütles ta. „Kuld oli küllaltki palju odavnenud, seega mõtlesin, et võiks osta.“

Kusjuures kulla hind, mis liigub aktsiahindadega tihtipeale vastassuunas, on viimastel nädalatel kiiresti kallinenud. Aasta algusega võrreldes on kollase metalli untsihind tõusnud üle 8protsendi, selgub FactSeti andmetest. Praegu on väärismetalli hind jõudnud kõrgeima tasemeni alates 10. novembrist.

Kulla hind on suuresti kasu lõiganud nõrgenenud dollarist, kuna kulla hind on nomineeritud just ameeriklaste valuutas ehk kuld on muutunud teistes valuutades arveldavatele investoritele odavamaks.

Investorid peaksid kindlasti arvestama, et Druckenmilleri sugused eksperdid kasutavad kulda tihtipeale oma positsioonidega seotud riskide maandamiseks. Ta ei ole ka avaldanud, milline on kulla osakaal tema portfellis. Fondijuht on ka näidanud, et tema armastus väärismetallide vastu ei pruugi kaua kesta.

 

Hetkel kuum