06. märts 1998, 00:00

galeriis Vaal kuni 23. märtsini
Antoni Tapiesi graafikanäitus

Galerii Vaal pakub paaril järgneval nädalal harukordset võimalust tutvuda legendaarse kataloonia kunstniku Antoni Tapiesi graafikaga. Sellise maailmanimega kunstnikku pole Eestis sõjajärgsel perioodil esitletud.

Tapiesi on eksponeeritud eranditult prestii?ikates paikades. Ta tõusis juba 1950.--60. aastail Euroopa esikunstnike ritta. Picasso, Miro ja Dali järel loetakse Tapiesi hispaania 20. sajandi suurimaks kunstnikuks. Tegemist on abstraktsionistiga, kes pöörab suurt tähelepanu metafoorse keele kujunditele. Tema töödelt vaatavad vastu pehmed, sisemisest jõust pingestatud värvipinnad ja kujundid.

Tähelepanuks kunstikollektsionääridele: välja pandud Antoni Tapiesi teoseid on võimalik ka osta.

Ärge muretsege, kui teil ei õnnestu kohe «Titanicut» näha. Jõuate! Minge selle asemel kinomajja, kus esmaspäevast näidatakse prantsuse filme. Teisipäevane film räägib vägivaldsest ümbrusest mõjutatud teismelistest, kolmapäev on psühholoogilise draama «Kolmekuningapäev» päralt, neljapäevane film aga räägib kolme neiu seiklustest Pariisis.

Üleeilsest eksponeerib Linnagaleriis oma loomingut kuus tuntud naiskunstnikku Malle Agabu?, Heli Karu, Signe Kivi, Sirje Runge, Tiina Mang ja Maile Grünberg. «Valge värv valges ruumis, valge valgus. Mis võib veel parem olla!» iseloomustab näitust Maile Grünberg.

Näitusekülastaja satub mööbli-, valgusti- ja moekunsti omanäolisse maailma, kus valitseb puhtus ja helgus. Ka kunstnik Enn Põldroos kinnitas näituse avamisel, et nii väljapeetud näitust ei näe iga päev.

Nädala jooksul vormis rahvusvaheline kunstnikeseltskond Väikesel Munamäel lumeskulptuure, mis jäävad publikule vaatamiseks niikauaks, kui ilma jätkub. Mujal maailmas on lumeskulptuuride valmistamine väga populaarne ja rahva huvi selle kunstivormi vastu suur.

Võistlevad Eesti, Prantsusmaa, Poola, Soome ja Inglismaa kaheliikmelised võistkonnad. Lumetaiesed valmivad täna pärastlõunaks ja ?ürii teatab oma otsuse parima töö osas kella 18ks. Pimeduse saabudes ei lähe ilu kaduma, sest skulptuurid on valgustatud. Muusikalist külakosti toob Evelin Samuel. Pidu jätkub iiri pubis Setanta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing