15. mai 1998, 00:00

Tallinna kunstihoones
Enn Põldroosi näitus «31 härrasmeest»
avatud kuni 31. maini

Eesti vanema põlvkonna ühe mainekama kunstniku Enn Põldroosi portreemaalide näitus kannab pealkirja «31 härrasmeest». See hõlmab kollektsiooni ajavahemikus 1958--1997 maalitud tuntud ja väärikatest kultuuriinimestest.

Näitusel saab näha Gustav Ernesaksa, Leo Soonpää, Voldemar Panso, Jaan Räätsa jt portreid.

Näitus on 65aastaseks saava kunstnike liidu esimehe jaoks tähenduslik, sest täpselt samal ajal 40 aastat tagasi osalesid tema tööd Tallinna kevadnäitusel, olles tema esimeseks avalikuks publiku ette jõudmiseks.

Teisipäeval ja kolmapäeval toimub Estonia kontserdisaalis taas muusikasündmus, mida võib pidada lõppeva hooaja muusikaelu üheks silmapaistvamaks -- Euroopa turnee raames esineb meil maailmakuulus Detroidi sümfooniaorkester, mida juhatab Neeme Järvi.

Muusikavalik on mitmekesine ja põnev, st Eestis mitte just tihti mängitav: kõlavate heliteoste autorid on Still, Schumann, Bruch, Barber, Ellington. Viiulisolist on Pamela Frank.

Äsja esietendus Draamateatris inglase Ray Cooney komöödia «Perekonnaringmäng», mis on pälvinud muu maailma teatrikriitikutelt ülivõrdeis kiidusõnu. Nähtu põhjal pole kiidusõnadega kitsid olnud ka eesti teatrikriitikud.

Ain Prosa lavastatud näidendit tasub vaatama minna kindlasti neil, kes peavad lugu heast situatsioonikoomikast. Lõdvestavat õhtut võib lubada ka neile, kes peavad lugu heast näitlejatööst, sest laval on igati väärikas koosseis -- Lembit Ulfsak, Dan Põldroos, Tõnu Aav, Arne Üksküla, Ita Ever jpt.

Järgmise nädala õhtud on maiuspalaks neile, kes hindavad suure saksa sõnameistri Bertolt Brechti loomingut. Tallinnas ja Tartus linastuvad kolm ajavahemikus 1923--1957 tema re?issööritööna valminud linateost, samuti 1931. aastal ilmavalgust näinud «Kolmekrossiooper». Huvi peaks pakkuma Tallinnas kolmapäeval ja Tartus neljapäeval näidatav film «Syberberg filmib Brechti», milles on ülesvõtteid tema mitmest lavastusest. Filmid on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing