05. juuni 1998, 00:00

7. juunil kell 21 Tallinna raekoja platsil
Ooperigala

Pühapäeval toimub Tallinna raekoja platsil vanalinna päevade raames juba traditsiooniks kujunenud mammutkontsert, milles osalevad meie väljapaistvad muusikud. Õhtu on maiuspala neile, kel pole õnnestunud näha ja kuulda rahvusooperi tipplavastusi.

Seekord kõlab muusika Estonia hooaja menukamatest etendustest: G. Verdi «Nabuccost» ja «Don Carlost», G. Bizet' »Carmenist». Õhtu jooksul on laval Aare Saal, Mati Palm, Pirjo Levandi, Teo Maiste jt tuntud ooperisolistid. Estonia teatri orkestrit ja ooperikoori juhatab Paul Mägi.

Nädalavahetusel Mahtras toimuv vabaõhuetendus on Eestis näitlejaskonna hulga poolest üks suurim -- Mahtra sõjaväljadel madistab üle 200 tegelase. Etendusega, mida mängitakse vaid kolm korda, tähistatakse 140 aasta möödumist Mahtra sõjast.

Näidendi on lavastanud Ahti Puudersell ja Aare Laanemäe, kunstnik on Toomas Hõrak. Muusikat teeb Ultima Thule ja laulab Siiri Sisask. Sündmusi mahub korraldajate sõnul jälgima 3000--4000 inimest.

Ehkki pileteid saab osta ka kohapeal, soovitab Rapla turismiinfo need ette osta vähemalt laupäevase esietenduse puhul, sest kohale tulles ei pruugi pileteid saada. Pileteid müüakse Piletilevi keskustes üle Eesti.

Traditsiooniline Beach Party Pühajärvel tõotab purustad senised publikurekordid, sest lubatud on hulgaliselt tuntud esinejaid ja muudki meelelahutuslikku tegevust, näiteks benji-hüpped. Festivali peaesineja on reedel üles astuv Jamaika päritolu reagge-muusik Shaggy. Kava lubab ka Rednexi Rootsist ja meie populaarseid ansambleid.

«Girlfriend koomas» koosneb kahest lühifilmist «Külla tuli» ja «Libarebased ja kooljad», mille re?issöörid on vastavalt Jaak Kilmi ja Rainer Sarnet. Tegemist on eesti filmiajaloos varemgi viljeldud filmikasseti traditsiooniga, kui meenutada 1979. aastal valminud «Karikakramängu».

«Külla tuli» räägib dekadentliku noormehe romantikaotsingutest, mis sunnivad teda pöörduma maale, kus tegelikult valitseb vägivald. «Libarebased ja kooljad» stsenaarium on valminud hiina muinasjuttude aineil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing