Ministeerium: Saaremaa laevafirma audit õnnestus

Inno Tähismaa 03. jaanuar 2001, 12:50

Erinevalt tänases Eesti Päevalehes esitatud ning teede- ja sideministeeriumi pressiesindajale Aap Tänavale artiklis omistatud hinnangust ei pea teede- ja sideministeerium PriceWaterhouseCoopers"i (PWC) läbi viidud kontrolli ASis Saaremaa Laevakompanii ebaõnnestunuks, teatas Aap Tänav.

On küll õige, et Saaremaa Laevakompanii võimaldas audiitorfirmal tutvuda vaid 2000. aasta raamatupidamisdokumentidega, kuid ka nende põhjal on PWC teinud põhjaliku analüüsi ja esitanud konkreetsed ettepanekud riigi raha otstarbekaks kasutamiseks.

Teede- ja sideministeerium peab audiitorfirma kontrolli õnnestunuks ja selle sisu piisavaks. Saaremaa Laevakompanii varasemate aastate raamatupidamise kontrollimine ei olnudki PWClt tellitud kontrolli eesmärk.

Ka on arusaamatu, miks 'tariifikomisjoni anonüümsust palunud liige' samas artiklis väidab, et tariifikomisjoni liikmed pidid andma allkirja, et nad ei avalikusta auditi detaile. Teede- ja sideministeerium ei ole üheltki tariifikomisjoni liikmelt seda kinnitava allkirja andmist küsinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing