Peaminister Laar kohtus Soome presidendiga

Inno Tähismaa 04. jaanuar 2001, 17:37

Peaminister Mart Laar kohtus täna Helsingis Soome presidendi Tarja Halosega, teatas valituse pressinõunik.

Kohtumisel kõneldi nii Euroopa Liidu teemadel kui ka Eesti ja Soome kahepoolsetest suhetest.

Euroopa Liidu laienemist teemaks võttes tõdesid peaminister ja president, et Kesk- ja Ida-Euroopa riigid kuuluvad ajaloolises ja kultuurilises plaanis Euroopasse niikuinii. Halonen ja Laar olid ühel meelel, et nende riikide liitumine Euroopa Liiduga on unikaalne võimalus ühtse Euroopa vaimu edendamiseks.

Eesti ja Soome kontaktidest kõneldes märgiti, et sugulasrahvastele iseloomulikult on need kõikidel tasanditel väga tihedad ning vastastikune huvi suur. Soome president mainis ka seda, et tal on tõsine kavatsus alustada eesti keele õpinguid.

Kohtumisel oli tõsiselt kõne all Eesti kohtusüsteemi reformimine ja vajadus kohtunike koolituse ning täiendõppe järele. Soome president, kes on olnud ka Soome justiitsminister, kõneles peaministrile põhjalikult probleemidest, mida kohtusüsteemi ümberkorraldamisel Soomes on tulnud teha ning koos tõdeti, et sealne seis oli paljuski sarnane nendele kitsaskohtadele, mida praegu Eesti kohtusüsteemis leiab. Soome president ütles, et Soome on valmis jagama oma kogemusi nimetatud valdkonnas ning pakkuma ka omapoolset abi kohtunike koolitamisel.

Tarja Halonen kutsus meie peaministri taas visiidile Soome juba selle aasta suvel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing