PM: opositsiooni rebivad erihuvid

05. jaanuar 2001, 10:20

Eesti poliitilise opositsiooni põhijõud - Edgar Savisaare juhitav Keskerakond ja Villu Reiljani eestvedamisel tegutsev Eestimaa Rahvaliit - on ühel meelel üksnes peamises. Nende hinnangul ajab valitsev kolmikliit rahvavaenulikku parempoolset poliitikat, ja mida kiiremini tandem Savisaar-Reiljan ise Toompeal võimule pääseb, seda parem, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Tegelikkuses on tandemi loomine alles embrüonaalses järgus. Keskerakonna katse Rahvaliitu kaks ja pool aastat enne valimisi kirjalike tingimustega enda külge siduda kipub venima või isegi luhtuma.

Liikmetelt arvukam, mullu laialdaste erastamisvastaste ja pensionitõstmise aktsioonidega tähelepanu kogunud Rahvaliit ei põle sugugi soovist astuda Savisaare mõõdetud taktis.

Praeguse seisuga on vastasrinna detailne koostööleping vähetõenäoline. Kui see sünnibki, on sel paberil vaid suhtekorralduslik tähendus.

See, et valitsusliidul on õnnestunud erakondade-sisest koostööd opositsioonist märksa tõhusamalt korraldada, on fakt, mitte poliitiliste eelistuste või hinnangute küsimus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing