Tallinna liinikonkursil võistleb edasi kolm bussifirmat

05. jaanuar 2001, 08:22

Kolmandikule Tallinna bussiliinidest jäi eile kandideerima viiest firmast kolm, kelle seast valib linnavalitsuse komisjon võitja täna, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kolme seast ma esialgu kedagi esile ei tõstaks, seda ei teinud ka meie jaoks materjalid ette valmistanud transpordiameti komisjon,? lausus Tallinna abilinnapea Priit Vilba.

Tema sõnul jäid tänaseks 18-le Mustamäed ja Õismäed teenindavale bussiliinile kandideerima Soome firma Savonlinja Co ja Euroopa suurimate bussifirmade hulka kuuluva Connexi osalusega SL Bussiliinid, Eesti suurim bussifirma SEBE ja MRP Linnaliinid.

Vilba sõnul teeb komisjon liinikonkursi lõppotsuse neljast kriteeriumist lähtudes. ?Eelkõige arvestame seda, kui kallis saab firmade nägemusel olema liinikilomeetri hind,? lausus abilinnapea. Lisaks on määrav busside tehniline seisukord, ettevõtte töökorraldus ja kogemus.

?Kuigi hinna osakaal on väga suur, kavatseme siiski valida ettevõtte, kes suudab pakkuda kindlat garantiid, et nad suudavad liinid käigus hoida ja linn ei peaks mõne aja pärast hakkama otsima uut operaatorit,? sõnas Vilba.

Ta ei välistanud, et võitjaid võib olla kaks, neist üks saaks sellisel juhul teenindada 11 Väike-Õismäe liini ja teine seitse Kadaka liini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing