Riik otsib IT-kolledzile raha

05. jaanuar 2001, 10:15

Mullu riigi osalusega asutatud Eesti Infotehnoloogia Kolledzile pole riigieelarves raha ette nähtud ja ministeeriumid vaidlevad, kes neist peaks kooli toetama, kirjutab Postimees.

Kolledzi raha peaks tulema teede- ja sideministeeriumi kaudu, sest nemad tegelevad infotehnoloogia arendamisega, ütles haridusministeeriumi eelarveosakonna juhataja Anneli Kommer.

Teede- ja sideministeeriumi nõunik Aap Tänav omakorda väitis, et nende ministeerium ei näe kolledzile küll mingit raha ette.

Rahandusministeeriumi nõunik Daniel Vaarik ütles, et loogiline oleks kolledzi rahastamine haridusministeeriumi eelarvest, kuid kooli ülalpidamine pole õige. 'Kui see kool asutati, siis mõttega, et ta saab isemajandavaks. Riik ei saa olla kooli ülalpidaja, ta ostab ainult teenust,' lausus Vaarik.

Peaminister Mart Laar on 15. jaanuariks kutsunud enõupidamisele IT-kolledzi ja ministeeriumide esindajad, et otsustada enne 17. jaanuari, kelle eelarvest kolledzhile raha eraldatakse. 17. jaanuariks peab ministeeriumidel olema lahti kirjutatud eelarveraha jaotus oma haldusalas.

Mullu märtsis asutatud IT-kolledzit toetas Eesti riik toona oma reservfondist 6 miljoni krooniga. Rootsi riik andis 5 miljonit ja Eesti Telekom 2 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing