Narvalased kipuvad Kosovosse taastamistöödele

09. jaanuar 2001, 08:12

Vaatamata Euroopas puhkenud skandaalile, et Kosovo konfliktis kasutatud laskemoonas sisaldunud vaesestatud uraan on põhjustanud kümnete rahusõdurite haigestumise vähktõppe, kipuvad narvalased Kosovosse tööle, kirjutab Postimees.

Ühe Tallinnas asuva firma kontor värbab Kosovosse taastamistöödele ka idavirulasi.

Ida-Viru ajalehe Põhjarannik andmetel on tegu Saksa kapitalil põhineva ettevõttega. Firmat esindav narvalanna Zinaida (nimi tema palvel muudetud) ütles Põhjarannikule, et praeguseks on ta kokku saanud kaks vabatahtlike brigaadi, kummaski 15 inimest.

?Viimasel ajal on minu poole pöördunud 60 tööletahtjat, ent esialgu võtsime vaid 30. Paljud on valmis koguni võtma lõpparve oma senistest töökohtadest vaid seetõttu, et me maksame head palka,? rääkis Zinaida.

Väidetavalt makstakse Eestist Kosovosse siirdunud ehitajale kuus 1500 Saksa marka, mis teeb Eesti rahas 12 000 krooni. Peale selle kindlustatakse tasuta elamine eramutes ja tasuta lõunasöök. Leping vabatahtlikega sõlmitakse kuni kuueaastase kehtivusajaga ning selle kohaselt töötavad värvatud töölised kolm kuud kohapeal ning seejärel puhkavad kaks nädalat kodus.

Tema sõnul on taastamistöödele nõutud peamiselt keevitajad ning idavirulased hakkavad NATO pommikahjustusi likvideerima peamiselt Pri?tina ümbruses. Zinaida lisas, et alates möödunud aasta juunist on Kosovosse tööle siirdunud hulk tallinlasi.

Rääkides puhkenud leukeemiaskandaalist lausus Zinaida, et ehitajail ei maksa paanikasse sattuda, sest praegu puudub tõepärane info tegelikust olukorrast Kosovos. ?See on suur poliitiline mäng. Käib raha ja territooriumide jagamine,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing