Tallinna mees peab internetis spioonipoodi

10. jaanuar 2001, 08:23

Ühes Tallinna magalarajoonis elav noor mees naudib monopoli, sest ta on ilmselt ainus inimene siinmail, kes internetis oma spioonipoodi pidades teeb tehnikahuvilisele kättesaadavaks nii pisitillukesed salasilmad kui ka salakõrvad, kirjutab Postimees.

Ühe Tallinna magalarajooni kõrgelamu viimasel korrusel trellitatud uste ning turvakaamerate valvsate pilkude all kodukontorit pidav end Leoniks nimetav 30-aastane noormees on spioonitehnika vastu hobi korras huvi tundnud juba aastaid.

Mullu otsustas mees aga härjal sarvist haarata ja internetis oma pisikese spioonipoekese avada.

Leon teab väga hästi, et tema poolt müüdava spioonitehnika kasutamine selliselt, nagu on mõelnud seda lutikate ning pisitillukeste kaamerate juurutajad, tähendaks vahelekukkujale paragrahvide kaelalangemist, sest Eestis on sedasorti spioonitehnika kasutamise õigus vaid jälitusametkondadel. Kuid omada, osta ja müüa võib lutikaid ja spioonikaameraid igaüks.

?Muidugi peidab sellise tehnika omamine eneses ohtu seda kuritarvitada. Ehk peamine ongi see, kuidas sa seda kasutad,? ütleb Leon.

Näiteks võib tillukese spioonikaamera omanik selle peita oma garaa?i või koduseinte vahele, kus see võib ühel hetkel jäädvustada näiteks mõne kurjategija sissemurdmise. Kaamerad on kõige minevam kaup, märgib ta.

?Kliente on mul igasuguseid,? sõnab mees tähendusrikkalt. ?Näiteks mõningad armukadedad mehed, kes oma kaasade tegemiste jälgimiseks on ?lutikaid? soovinud.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing