Surnud hinged toovad Pärnu koolijuhile noomituse

10. jaanuar 2001, 08:27

Pärnu linnavalitsus ei pruugi olematute õpilaste pealt koolile lisaraha teeninud Pärnu vene gümnaasiumi direktorit Vladimir Klevtsovi ametist vabastada, vaid kaalub tema karistamist noomitusega, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu linnavolikogus võimuliitu kuuluv Klevtsov ja haridusosakonna juhataja Anne Rähn tunnistasid eile linnavalitsuses oma vigu. Linnavalitsus tegi seejärel haridusosakonnale ülesandeks selgitada nädala jooksul, kas direktor ja õpetajad on ?surnud hingedest? otsest kasu saanud.

?Linnavalitsus pole karistusasutus, vaid peab nägema vigu ka oma haridusosakonna töös,? ütles linnapea Einar Kelder. ?Samamoodi nagu me lapsi kasvatame, tuleb direktorisse suhtuda inimlikult.?

Klevtsovi hinnangul ei tekitanud ?surnud hingede? eest koolile makstav pearaha riigile otsest kahju, sest ?kõik läks kollektiivi peale?.

Samas näitavad linnavalitsuse haridusosakonna palgalehed, et kooli üks paremini tasustatud töötajaid on direktori abikaasa Tatjana Klevtsova, kes korraga huvijuhi ja õpetajana rabades teenis iga kuu üle 10 000 krooni, novembris-detsembris isegi 13 000 - 14 000.

Haridusosakond on ka Klevtsovi teeneid kõrgelt hinnanud. Kui jaanuarist augustini oli tema palk 9614 krooni, siis septembris peeti tema tööd 13 324 ja detsembris 17 324 krooni vääriliseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing