EPL: valitsus sõitis soomusrongiga Edelaraudteest üle

11. jaanuar 2001, 08:10

Reisirongiliikluse riigitellimus Narva ja Kagu-Eesti suunal on vallandanud äsja erastatud Edelaraudtee ja valitsuse vahel jäise ja kardetavasti mõlema poole jaoks kaotustega lõppeva propagandasõja, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Kui raudteefirma levitas läbirääkimiste ajal teede- ja sideministeeriumi süüdistavaid PR-kirjatükke liikluse katkemisel löögi alla jäävate maakondade ajalehtedes, siis valitsus otsustas platsi ühe hoobiga puhtaks teha ja teatas liikluse lõpetamisest. Rindeolukorras on paraku ununenud peamine ? sajad igapäevases elus rongiliiklusest sõltuvad inimesed.

Pole välistatud, et valitsuse kabinetinõupidamisel teisipäeval tehtud otsus Edelaraudteega läbirääkimised lõpetada ja rongid bussidega asendada oli ainult taktikaline samm ummikussejooksnud kõneluste surnud punktist väljatoomiseks.

Üldriiklikul tasandil ei too niigi alakoormatud rongiliinide kadumine kaasa suuri häireid. Üksikisiku tasandil on asjad keerulisemad. Paljude maainimeste, eriti pensionäride jaoks on rong Kagu- ja Kirde-Eestis tihti ainsaks võimaluseks linna arsti ja ametniku juurde või poodi pääseda.

Olukorra muudab veelgi absurdsemaks küllusliku dotatsiooni säilimine Pärnu ja Viljandi suunal. Nende piirkondade eelistamine maksumaksja taskust tulevate toetuste jagamisel pole millegagi põhjendatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing