Sügisest laevahukku varjutab kindlustuspettuse kahtlus

15. jaanuar 2001, 08:06

Kindlustusfirma ja veeteede amet on valmis saatma tuukreid Eesti territoriaalvete piiril novembris uppunud kalalaeva Katrin vrakile, et teada saada tõde laevahukust, mille kohal ripub kindlustuspettuse vari, kirjutab Postimees.

Möödunud aasta ööl vastu 21. novembrit ligi 60 meetri sügavusele merepõhja vajunud kalalaeva Katrin huku sel nädalal valmiv juurdluskokkuvõtte seab kahtluse alla versiooni, mille järgi uputas laeva kokkupõrge mingi tundmatu esemega.

Veeteede ameti laevaavariide juurdluse ja mereohutuse arenduse osakonna nõunik Anti Hirvoja nimetas Postimehele rohkem kui kahtekümmet vastuolu ja ebaloogilist seika, mis meeskonna jutus ei klapi.

Postimehega kohtunud kalalaeva kapten Petrik Mõttus lükkas omakorda ümber igasugused jutud laeva uputamise kohta, öeldes, et ükski normaalne inimene ei hakkaks enda ja meeskonna elu niimoodi ohtu seadma.

Kahtlustest hoolimata hoidub veeteede amet kindlustuspettuse versiooni väljaütlemisest, kuigi kavatseb teha valitsusele ettepaneku kaaluda raha leidmist laevavrakile sukeldumise jaoks.

Ainult nii saab vastuseid küsimustele: Miks valis Katrini kapten tormise ilmaga kursi, mis viis laeva Eesti territoriaalvete piirile, kus meri on ligi kuuskümmend meetrit sügav? Kuidas seiskus kohe pärast voolukatkestust ka peamasin, mis ei sõltunud kuidagi voolust? Miks ei näinud mehaanik pärast väidetavat kokkupõrget laeva keres auku, kuigi juba poole tunniga olid ruumid vett täis?

Kindlustuspettuse kahtlusi toidab fakt, et kalalaeva omanikfirma OÜ Misserton on rahalistes raskustes ning käib mitme võlausaldajaga kohut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing