Toasoojale jääb 5% käibemaks

18. jaanuar 2001, 08:05

Opositsiooni häältega ja Mõõdukate vaikival toel läks riigikogus läbi seaduseparandus, mis säilitab elanikele müüdavale küttele viieprotsendilise maksumäära 2005. aasta suveni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Järjekordse käibemaksumuudatuse tõttu jääb aasta teisel poolel ära sooja hinna järsk tõus. Soojusenergiale kavandatud 18protsendilise maksu tühistamise poolt oli 39 opositsioonipoliitikut ning vastu 29 Reformierakonna ja Isamaaliidu saadikut.

Rahvaliidu algatatud eelnõu sai seaduseks tänu Mõõdukatele, kes pärast kümneminutilist mõtlemisaega jätsid hääletamata. Eile kordus riigikogus sisuliselt eelmise aasta juuni stsenaarium, kui Mõõdukad läksid samuti vastasleeri üle. Siis langetasid nad koos opositsiooniga küttele ette nähtud 18protsendilise maksu kuni 2001. aasta 1. juulini viie protsendi peale.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi süüdistas Mõõdukad sõnamurdlikkuses. ?Nad taganesid kolmandat aastat oma lubadustest. Nad mõtlevad vaid oma populaarsusele, kusjuures lähtekohaks on, et valijate hääled tuleb ära võtta mitte opositsioonilt, vaid koalitsioonilt,? lausus Ligi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing