Rahandusministri nõunik: oluline kokkuhoid riigieelarves on võimalik

24. jaanuar 2001, 17:34

Rahandusministri nõuniku Madis Mülleri hinnangul on võimalik riigieelarves olulisi summasid kokku hoida, et teostada Reformierakonna plaan alandada üksikisiku tulumaksu. Mülleri sõnul tuleks eelkõige otsida võimalusi riigi raha otstarbekamaks kasutamiseks riiklike investeeringute osas: 'Senisest suuremat osa investeeringutest võiks teha erasektor. Näiteks kinnisvara ei ole mõtet riigil oma bilanssi ehitada. Mõistlikum võib olla vajalik hoone erainvestoril püstitada lasta ja jääda ise pikaajaliseks rentnikuks.'

Erainvesteeringute kaasamine on Mülleri hinnangul võimalik ka erinevate infrastruktuuri objektide osas. 'Konkreetseid arve täna üheski valdkonnas siiski välja öelda ei ole veel võimalik,' jäi spetsialist tagasihoidlikuks.

'Väga tundlik teema on kõikvõimalike sotsiaaltoetustega seonduv, kus rahade jagamise mehhanismi on tõenäoliselt võimalik paremini korraldada. Ei ole päris normaalne olukord näiteks Ida-Virumaal, kus inimesed väiksema palgaga ei olegi nõus tööle minema, kuna riigi abirahad võimaldavad töötutena vähemalt sama kõrge sissetuleku kui nad teeniksid töötades,' ütles nõunik.

'Nii Reformierakond kui Isamaaliit peavad institutsionaalset doteerimist valeks,' ütles täna riigikogu rahanduskomisjoni esimees Kalle Jürgenson. Näiteks toetatakse praegu sadade miljonit kroonidega bussi-, laeva-, postiettevõtteid ja kultuuriasutusi. Õigem oleks Jürgensoni arvates anda toetus kohalikule omavalitsusele, kes raha jagaks neile, kes tegelikult abi vajavad. Praegu jaotub abi aga kõigi teenuse kasutajate vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing