ETV töötajad nõuavad aastaid samal tasemel püsinud palga tõstmist

25. jaanuar 2001, 08:04

Eesti Televisiooni (ETV) töötajate ametiühing nõuab telekanali juhtkonnalt töötajatele palgatõusu, kuid võlgades sipleva ETV juhtkond ei pea palgafondi suurendamist ligi kaheksa miljoni krooni võrra tõenäoliseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kuna enamikul ETV töötajatest pole palka tõstetud 1997. aastast saadik, on meid sisuliselt võrdsustatud pensionäridega, kelle pensionitõus on olnud sama kaua aega külmutatud,? lausus ETV loometöötajate ametiühingu esimees Marika Tuus.

ETV loometöötajate ja tehniliste töötajate ametiühingu pöördumises ETV juhtkonnale nõutakse ametiühingusse kuuluvate töötajate palga tõstmist vähemalt 15 protsendi võrra. Riigitelevisiooni 51 miljoni krooni suurust palgafondi arvestades tuleks juhtkonnal palkadeks leida veel umbes kaheksa miljonit krooni lisaraha.

ETV tegevdirektor Aare Urm lausus, et kuigi palgatõusu soovi kavatseb arutada ka ETV juhtkond, on palgatõus väheusutav. ?Enne tuleb minevikuprobleemidest lahti saada ja alles siis hakata mõtlema tulevikule,? viitas Urm ETV 66 miljoni krooni suurusele võlakoormale. ?Kavatseme tänavu vähendada võlga 10 miljoni krooni võrra ja ma ei usu, et selle raha kulutamine palgatõstmiseks oleks põhjendatud.?

ETV arendusdirektor Jaanus Kõusaar lisas, et 1. veebruaril aset leidev ETV eelarve kinnitamine loob siiski eeldused ametiühingutega läbirääkimistele asumiseks.

Tuusi sõnul pole ETV- s makstav palk konkurentsivõimeline. ?Tean mitmeid töötajaid, kes teenivad kuus 2500 krooni,? ütles Tuus. ?Olukord on kujunenud selliseks, et palgavahed ETVs on kuni 20kordsed.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing