Maailma majanduseliit arutleb Balti arengu üle

26. jaanuar 2001, 08:07

Maailma majandus- ja poliitikategelaste eliiti koondaval mainekal Davosi majandusfoorumil toimub täna eraldi arutelu Balti riikide arengu ja võimaluste teemal, kus sõna saavad Eesti, Läti ja Leedu presidendid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?veitsis Davosis viibiv Eesti suursaadik ÜRO peakorteri ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures Genfis Clyde Kull ütles, et Baltimaadest pole majandusfoorumil varem nii palju juttu olnud. ?Meie sõnum jõuab mitme tuhande maailma mõjukama tegelaseni. Seda juhtub võib-olla kord kümne aasta jooksul,? ütles Kull.

Kulli sõnul pole Balti piirkonna päevakorda tõusmine sellisel olulisel foorumil juhuslik. ?Idee algatajaks oli küll Taani endine välisminister Uffe Ellemann Jensen, aga foorumi korraldajad otsustavad lõpuks siiski ise, mida päevakorda võtta,? ütles Kull.

Ta sõnas, et ilmselt on korraldajad täheldanud, et Läänemere piirkond on huvitav ja sellele tuleb tähelepanu pöörata.

President Lennart Meri pressiesindaja Epp Alatalu sõnul leppisid Eesti, Läti ja Leedu president juba 15. detsembri kohtumisel kokku, et Davosis tuleb esineda ühtsete seisukohtadega ja pole mõtet näiteks end teiste Balti riikidega võrdlema hakata.

?Põhimõtteks on ? üks kõigi ja kõik ühe eest,? ütles Alatalu. Tema sõnul saab iga president sõna vaid viie minuti jooksul ja kokku on lepitud, et üksteist nad oma kõnes ei korda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing