Politsei: Põltsamaa pangaröövi lavastasid panga töötajad

Inno Tähismaa 26. jaanuar 2001, 14:25

Keskkriminaalpolitsei töötajad tegid kindlaks, et esmaspäeval Ühispanga Põltsamaa kontoris toimunud pangarööv oli lavastatud ja pidasid seoses antud kuriteoga kinni kokku seitse inimest, teatas politsei esindaja.

Keskkriminaalpolitsei (KKP) Lõuna regionaalkeskuse töötajad tegid kindlaks, et pangakontori kolm töötajat, kassapidaja Aurika (30), teller Kaja (33) ja kassapidaja Terje (36), olid mitme aasta jooksul riisunud pangast suurema summa raha ning lavastasid pangaröövi puudujäägi varjamiseks. Varem riisutud rahasumma ja esmaspäeval pangakontorist minema viidud rahasumma on täpsustamisel. Kokku töötas antud pangakontoris viis inimest.

Lisaks pangatöötajatele on antud kuriteos kahtlustatavatena kinni peetud Heiki (31), Alvar (43), Kaupo (40) ja Jaan (48). Kaks nimetaud meestest on pangatöötajate elukaaslased. Kinnipeetutest on varem paarkümmend aastat tagasi kriminaalkorras karistatud Jaani ja Alvarit.

KKP töötajad pidasid kuriteos kahtlustatavad esialgu 48 tunniks kinni, kohtult on kavas taotleda luba nende 10 päevaks vahi alla võtmiseks kuni süüdistuste esitamiseni.

Kokku kulus KKPl kuriteo avastamiseks alates selle toimepanemisest 63 tundi. Kuriteo kiire avastamine sai võimalikuks eelkõige tänu politseiasutuste tihedale koostööle, milles lisaks KKP erinevatele struktuuriüksustele osalesid ka Jõgeva, Lääne-Viru, Viljandi ja Valga Politseiprefektuuride töötajad, ütles KKP Lõuna regionaalkeskuse komissar Heiki Rood.

Juhtunu suhtes alustati esmaspäeval kriminaalmenetlust, selle läbiviijaks on KKP Lõuna Regionaalkeskus ja esialgne eeluurimise tähtaeg on kaks kuud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing