Pärnits: Tulumaksumäära tuleks alandada ainult madalapalgalistel

30. jaanuar 2001, 14:02

20% tulumaksumäär kehtestamine süvendaks varanduslikku kihistumist veelgi, kirjutab Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Kadi Pärnits homse Äripäeva arvamuslehekülgedel.

Valem on lihtne ? mida suurem palk, seda kasulikum. Alampalga (1 600 kr) saajale annaks see kuus 36 lisakrooni, keskmist palka (5 000 kr) teeniva töötaja sissetulek suureneks 240 krooni ning kõrgepalgalised võidaksid tuhandeid. Näiteks 25 000 krooni saaja 1 440 krooni.

?Alampalga saajale on 36 lisakrooni kuus ka suur raha, ainult et lisaraha võimaldamist ei peaks korraldama sel teel, et vähendatakse ka nende maksukoormust kes hästi toime tulevad. Ja seda seepärast, et 20% tulumaksumäär kõigile sunniks vähendama oluliselt eelarve kulutusi,? on Pärnits seisukohal.

?Kui riik soovib hoolitseda majanduslikus kitsikuses elavate inimeste eest, oleks õige langetada maksumäär pakutud tasemele vaid nendele, kes saavad keskmist või sellest madalamat palka ? st umbes 2/3 palgasaajate jaoks. Siin on ka teine alternatiiv tõsta korralikult maksuvabatulumäära ja mitte kõigile, vaid neile ülaltoodud 2/3 palgasaajaile,? teeb Kadi Pärnits ettepaneku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing