Volvo teenib Fordile kasumit

30. jaanuar 2001, 14:44

Teist aastat Fordi gruppi kuuluv Volvo sõiduautode haru tegi läinud aastal oma 73aastase ajaloo parima tulemuse, teenides 10,8 miljardit Eesti krooni kasumit. See on eelnenud aastaga võrreldes kaks korda parem tulemus ning üks paremaid tulemusi maailma autotööstuses üldse, kirjutab Dagens Industri.

Aasta tervikuna lõppes Fordile ning mitmetele teistele autotootjatele kasumite vähenemisega. Sellega on Volvo Fordi markide hulgas positiivne erand. Samal ajal kui Ford vähendab teiste markide tootmisvõimsusi, kavandab Volvo miljardilisi investeeringuid ning uute inimeste töölevõtmist. Eelkõige puudutab see Rootsi Torslanda ja Belgia tehaseid.

Volvo sõiduautode tegevdirektori Hans Olov Olssoni sõnul on Volvo sõiduautode ühendamine Fordiga ?üks viimase aja õnnestunumaid ühinemisi autotööstuses üldse?.

Suures osas on kasumi kasvu taga dollari kursi tõus ? Volvo toodab Rootsis, Hollandis ja Belgias, kuid müüs 31% sõiduautodest USA turul. Kokku müüdi 427 000 sõiduautot võrreldes 411 000 autoga eelnenud aastal. Alanud aastal loodab Volvo autoturu kasvu aeglustumist arvesse võttes müüki suurendada 10 000 ?15 000 sõiduauto võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing