Eesti pakkus BMW tehasele kohta Muugal

30. jaanuar 2001, 08:03

Majandusministeerium pakkus reede hilisõhtul autokontsernile BMW koostetehase asukohaks välja Muuga, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Reedel saime Saksa suursaadiku käest info, et oleks äärmiselt positiivne, kui esitaksime pakkumise esialgu plaanitud 31. jaanuari asemel juba reedel,? ütles majandusministri nõunik Merike Kompus.

?Saatsime reede hilisõhtul paarileheküljelise pakkumise Eesti suursaadiku vahendusel ära. Esitasime 300hektarilise Muuga maa-ala, kuigi ka Paldiski saatis meile oma pakkumise,? rääkis Kompus. BMW soov oli, et nende eest tehtaks eelvalik ära, ütles Kompus.
?Muuga elukeskkond oleks tehase tippjuhtkonnale sobivam. Samuti on infrastruktuurid Muugal välja arendatud ja paremad,? ütles Kompus. Tema sõnul võib Muuga puhul probleemiks tulla see, et pakutud maatükk ei ole neljakandiline ning suvilarajoonid asuvad liiga lähedal.

Majandusministeerium peab hetke võiduvõimalusi Eesti jaoks väga väikseks. ?Hea, et me üldse konkursile pääsesime. Kogu meie suhtlus on käinud mitteametlikult ja e-posti vahendusel,? selgitas Kompus.

Majandusministri nõuniku väitel ei ole ministeeriumil siiani ametlikku kinnitust, et Eesti on valitud kahekümne väljavalitu hulka.

Kompuse sõnul on BMW-projektiga seoses tekkinud tõsiseltvõetav probleem, kuna Eesti maaomanikud üritavad maad otse BMW-le müüa.

?Eestlased helistavad otse BMW projektijuhtidele ja üritavad mõne hektari kaupa neile maad müüa. Projektijuhid on väga ärritunud,? rääkis Kompus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing