Eesti e-ärid jätab maailma koondamistelaine puutumata

01. veebruar 2001, 08:08

Maailma juhtiva internetikaubamaja amazon.com raskused ning 1300 töötaja koondamine USAs Eesti e-kaubandust ei kahjusta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Interneti raamatukaupluse Raamatukoi.ee juhataja Margo Matsina sõnul neid amazon.com-i probleemid ei mõjuta. ?Oleme nii pisikesed ja asja rahulikult võtnud. Oleme koondamise asemel tegijatele palka hoopis lisanud,? rääkis ta.

Matsina sõnul USA internetifirmades toimuv pidev koondamiste laine Eesti e-kaubanduse mainet ei kahjusta, sest inimene ei osta läbi interneti prestii?i, vaid mugavuse pärast.

Microlink Süsteemide müügidirektori Meelis Tivase hinnangul oli amazon.com koondamis-otsus eluterve samm tagamaks ettevõtte kasumlikkus. Tivas ütles, et Eestis tegeleb b2c tüüpi e-kaubandusega igapäevaselt alla 50 inimese, nii, et töötajaid koondada ei õnnestu. ?Mõned firmad ehk loobuvad lõplikult, sest paljud eilsed suurimad oraaklid on tänased suurimad pessimistid, mis on teine äärmus,? rääkis Tivas.

Internetioksjoneid korraldava Osta.ee omanikeringi kuuluv Rain Lõhmus on veendunud, et Eestis ei tule samalaadsetes firmades koondamiste lainet, sest e-kaubanduse vallas töötavate inimeste arv on siin minimaalne.

Amazoni puhul saab Lõhmuse andmetel rääkida laosüsteemidega seotud töötajate koondamisest, mitte IT-spetsialistidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing