Microsoft tuleb välja uute piraatluse-vastaste lahendustega

Inno Tähismaa 05. veebruar 2001, 13:43

Maailma suurim tarkvaratootja Microsoft hakkab MS Office, Windows ja Visio toodetes üle kogu maailma kasutama uusi piraattarkvara vastu võitlemise lahendusi, teatas firma esindaja.

Uued lahendused tagavad kasutaja privaatsuse ja anonüümsuse, takistades samal ajal tarkvarapiraatluse levikut.

Järgmisel aastal varustab firma paljude toodete uued versioonid eduka piraatlusevastase tehnoloogiaga Product Activation ja nn. servast serva võltsimisvastase hologrammiga (Edge-to-Edge Hologram). Täiendatavate toodete seas on Microsoft® Office ärirakendused, Windows® operatsioonisüsteem ning Visio® joonistus- ja diagrammitarkvara.

?Olgugi et tarkvarapiraatlus on praegu paljudes maailma paikades üha suurenev probleem, on tehniliste abivahendite tootmise laiendamise, haridustöö ja reeglite maksmapanemise abil tehtud ära suur töö piraatluse ja selle uskumatult negatiivsete tagajärgede ohjeldamiseks,' ütles Robert Holleyman, tarkvaratööstuse järelevalveorganisatsiooni Business Software Alliance (BSA) president ja tegevjuht.

Piraatlusevastane tehnoloogia Product Activation aitab vähendada lubamatut tarkvarakopeerimist, piirates kordade arvu, mil toodet saab arvutitesse installeerida ja seal aktiveerida.

Nn servast serva hologramm on efektiivne võltsimisvastane tehnoloogia, mida seni pole ükski võltsija kopeerida suutnud. Tänu hologrammi edukusele hakkab Microsoft seda võltsimisvastast tehnoloogiat kasutama oma järgmistes Office ja Windows versioonides ning esmakordselt ka Visio puhul. Servast serva hologramm on söövitatud CD-ROMi pinna sisse ja kui plaati valguse käes kallutada, on plaadi keskpunktist kuni servani näha tootenimi ja toote spetsiifilised holograafkujundid. Hologrammid on iga toote puhul erinevad, mis teeb nende võltsimise eriti raskeks. Erinevaid holograafkujundeid saab näha aadressil www.microsoft.com/piracy.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing