Börsikommentaar: Norma käibe ja efektiivsuse kasvul potentsiaal olemas

06. veebruar 2001, 09:56

Autolivi otsus luua Normas 60 uut töökohta koos Rootsist Tallinna toodud uute efektiivsete tootmisliinidega mis aitavad senini käsitsi tehtud toiminguid automatiseerida näitab, et Norma toodete turu kasvul on potentsiaal olemas.

Eelpool mainitud poliitika on aga aluseks ettevõtte käibe ja efektiivsuse kasvule lähitulevikus.

Eilne päev jäi ettevõtete eelmise aasta majandustulemuste ootuses börsil vaikseks ja rahulikuks. Aktsiahinnad liikusid väga väikestes koridorides ja Äripäeva indeks tõusis marginaalsed 0,01% 469,27 punktini.

Statistikaameti poolt avaldatud detsembrikuu väliskaubandusnäitajad, mis panid punkti eelmise aasta Eesti kaubavahetusse muu maailmaga olid head küündides kuuga kokku 13 mld kroonini. Eksport moodustas sellest 5,5 mld kasvades aastataguse ajaga 45% samal ajal kui kaupade sisseveo näitajad suurenesid 35% 7,5 mld kroonini.

Võib uskuda, et ajatine mahtude kokkutõmbamine Elcoteqis ei andnud Eesti majanduskasvu omalt poolt eriti suurt lisandväärust ja riigi majanduskasv kasvab võrreldes naaberregioonidega edasi kiirenevas tempos.

Täna tõotab jääda Tallinna börsil taas rahulikuks kuid investorite pilgud ja tegutsemisvalmidus on äraootavalt uute majandustulemuste ootuses pingul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing