08. veebruar 2001, 00:00

Financial Times: Euroopa Investeerimispank (EIB), mis on üle 40 aasta rahastanud maanteede ja sildade ehitust, on uue juhi Philippe Maystadti juhtimisel profiili muutnud ning hakanud riskikapitali andma ?immateriaalsetele?, Euroopa innovaatilist arengut edendavatele projektidele.

ELi Lissaboni tippkohtumise järel, mis seadis eesmärgi muuta Euroopa aastaks 2010 maailma kõige dünaamilisema arenguga teadmisühiskonnaks, valmis pangal kiiresti ?Innovatsiooni initsiatiiv 2000?, mis eraldas kolme aasta peale 12?15 miljardit eurot investeeringuteks inimkapitali kvaliteeti, arendus- ja uurimistegevusse, info- ja sidevõrkudesse (sealhulgas üle-Euroopaline lairiba võrk); innovaatiliste ideede levitamisse jne.

EIB filiaalist Euroopa investeerimisfond (EIF) aga saanud aktiivne riskikapitali fond, mis on investeerinud isegi sellistesse projektidesse, kuhu erasektori riskikapitalistid minna pole julgenud. Fondi laenuportfell on praegu 1,5 miljardit eurot.

Financial Times: Seni kõige ulatuslikum teaduslik uurimus mobiiltelefonide kasutamisega seotud terviseriskidest järeldas, et otsest seost teatud vähivormidesse haigestumisega ei ole.

Uurimuse viis läbi Taani vähiliit, mis võttis vaatluse alla riigi kogu mobiiltelefone kasutava elanikkonna. Uurimus kõrvutas kõigi ajavahemikul 1982?1995 mobiiltelefoni abonentide registris olnud 420 000 elaniku andmeid vähki haigestunute registriga. Uurimus kinnitas varasemaid USA ja Briti teadlaste väiteid, et otsest seost mobiiltelefoniga rääkimise ja vähihaiguse tekke vahel ei ole.

Samas manitsevad uurimuse autorid siiski ettevaatlikkusele, eriti lapsevanemaid, kuna telefonid on kasutusel olnud vaid lühikest aega, vähesed inimesed räägivad mobiiltelefoniga pikki tunde ning pole ka kindlust, et telefoni registreerinud inimesed neid ka tõepoolest kasutavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing