Tammeri kohtuotsus mõõdab sõnavabadust

07. veebruar 2001, 08:36

Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektori Tarmu Tammerki hinnangul piirab eile avaldatud Euroopa kohtu otsus Tammer versus Eesti Vabariik sõnavabadust, kuid sellest ei maksa veel järeldada, et sõnavabadusel ongi nüüd piirid peal, kirjutab Postimees.

Tammerk ütles pärast põgusat tutvumist ajakirjanik Enno Tammeri ja Eesti riigi vahel 16. jaanuaril käinud kohtuvaidlusest sündinud ja alles eile avaldatud Euroopa kohtu otsuse kohta, et see on vastuolus sama kohtu mitmete oluliste lahenditega.

?Nagu sellele kohtule kombeks, distantseerib ta end kohtuasja siseriiklikust arutelust ja hindab, kas riigis on rikutud inimõiguste konventsiooni või mitte,? lausus Tammerk.

Kohus nõustus valitsuse seisukohaga, kusjuures kõik seitse kohtunikku, sealhulgas antud asja arutamisse kaasatud EV Riigikohtu esimees Uno Lõhmus, langetasid üksmeelse otsuse.

Kõrge kohus leidis, et Tammer poleks pidanud oma intervjuus (ilmus 1996. aasta 3. aprilli Postimehes) Vilja Laanarust (nüüd Savisaar) raamatu kirjutanud Ülo Russakuga kasutama solvavaid sõnu ?abielulõhkuja? ja ?rongaema?, kuna Laanaru polnud sedavõrd tähtis persoon, kellest kirjutamine oleks teeninud üldist huvi.

Tammerki sõnul on kahe sõna kasutamine diskuteeritav, aga mitte ajakirjaniku õigus küsida ja tõstatada teemasid, mis pakuvad avalikkusele huvi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing