Mustamäele tuleb Räniorg

09. veebruar 2001, 12:48

Selle aasta detsembriks asutatakse riigi, Tallinna linna, Tallinna Tehnikaülikooli ja erainvestorite osaluselt 50 miljoni kroonise aktsiakapitaliga AS Tehnoloogiaküla, millest saab Tallinna Ränioru selgroog hakates pakkuma kinnisvara ja kommunikatsiooniteenuseid.

Sisulise poolega:teadussaavutuste turustamise, investeeringute ligimeelitamise ja nõustamisega hakkab tegelema AS Tehnoloogiapark. Äriplaan on koos ning läbirääkimised käivad Innovatsioonikeskuse direktori Raivo Tamkivi juhtimisel. Tamkivi oli ka 1992 aastal Tartu Teaduspargi asutamise juht ning on nüüdseks kogemusi omandanud üle maailma.

Räniorust on huvitatud välismaa riskikapitalistid nagu Speed Ventures, Eesti investorid Trigon Capital ja Baltic Cresco Investment Group, Rootsi juhtiv teaduspark Stockholmis, Tifta ning Norra teadusparkide infrastruktuuri investor Siva.

'Eestisse mahub kaks teadusparki. Oleks loomulik, kui Tartusse jääks geeni ja bioloogiavaldkonnad ning Tallinnas tegutseks kommunikatsiooni ja IT arendajad,' ütles peministri nõunik Linnar Viik.

Ränioru ideed on AS Cybernetica töötaja Rein Koppeli sõnul Eestis hellitatud juba 1989 aastast kui Indrek Sauli juhtimisel pidi tehnoloogiapark ulatuma Tabasaluni

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing