Esmaspäeval hakatakse Mart Laari kukutama

09. veebruar 2001, 08:05

Keskerakonna liidri Edgar Savisaare foto tulistamise süüdistus saab riigikogu opositsioonile ajendiks algatada umbusaldus peaminister Mart Laari ja seega terve valitsuse vastu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani kinnitusel antakse umbusaldusavaldus Laari vastu üle esmaspäeval ning selle algataja on Keskerakond. ?Kuid Rahvaliit läheks sellega kindlasti kaasa. Las Laar kannatab laupäeva ja pühapäeva ära. Küll ta esmaspäeval selle umbusalduse kätte saab,? lisas ta.

See oleks esimene kord, kui opositsioon algatab umbusalduse 1999. aasta kevadest ametis oleva peaminister Laari vastu.

Riigikogu Keskfraktsiooni aseesimehe Liina Tõnissoni sõnul on vaid aja küsimus, millal umbusaldusavaldus vormistatakse ja riigikogu menetlusse antakse. ?Peaministri tegevus on muutunud eluohtlikuks ja pikalt pole võimalik sellega viivitada,? nentis Tõnisson.

Keskfraktsiooni esimees Toomas Varek ütles, et Savisaare pildi tulistamine on üks umbusalduse põhjustest, kuid see pole olulisim. ?Eelkõige on põhjuseks süvenev tööpuudus, ebaõnnestunud erastamised, transpordisegadused,? loetles Varek. Tema sõnul teeb Keskfraktsioon otsuse umbusalduse algatamiseks esmaspäeval, kuid see ei pruugi tähendada, et see juba samal päeval üle antakse.

Meegomäe juhtumi kohta pole Isamaaliidu fraktsioon Laarilt aru pärinud, vaid võtnud teatavaks tema avalikult öeldud sõnad. ?Esmaspäevastel koosolekutel on Laar alati kohal ja eks siis järgmisel esmaspäeval kuuleme, mis ta ütleb,? märkis Isamaaliidu fraktsiooni esimees Tiit Sinissaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing