Tallinna põlispärnade allee raiumine kogub vastuseisu

13. veebruar 2001, 08:25

Tallinna linnajuhtide kava vahetada Kaarli puiestee üle 130aastased pärnad välja nooremate vastu ning rajada samal ajal allee alla kahekorruseline maa-alune parkla kogub keskkonnakaitsjate ja tuntud kultuuritegelaste üha ägenevat vastuseisu, kirjutab Postimees.

?See on kõige rumalam tegu. Miks peaksime sellisest elujõulisest alleest loobuma seetõttu, et linnajuhid tahavad puiestee alla maa-aluse parkla teha,? lausus puuteadlasi ühendava Eesti Dendroloogide Seltsi president Aino Aaspõllu.

Tema sõnul on suurem osa 1870. aastal valminud allee puudest heas korras ning võiks seal veel üle saja aasta vastu pidada.

Aaspõllu hinnangul on idee vahetada allee kõik pärnad tänavu uute puude vastu põhjendamatu raharaiskamine.

Aaspõllu sõnul peaks linn allee ilme parandamiseks maha raiuma ainult mõned poolkuivanud puud tenniseväljakute poolses servas ja korrigeerima osa puude võrasid.

Kunstnik Enn Põldroos on oma presidendile, peaministrile ja linnapeale saadetud kirjas põlispuude maharaiumist nimetanud barbaarsuseks, pedagoogikaülikooli professor Mati Hint on kutsunud looduskaitsjaid aheldama ennast raiumisohus pärnade külge. Pärnade lageraie vastu on ka Eesti Looduskaitse Selts.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing